II Rodzinny Piknik Parafialny. Zabawa i duchowe przeżycie.

II Rodzinny Piknik Parafialny. Zabawa i duchowe przeżycie.
Deptak. 9 czerwca (niedziela) godzina 14. Początek II Rodzinnego Pikniku Parafialnego, a nad Krynicą – zachmurzone niebo. Jednak wraz z upływem czasu pojawiło się słońce, przestało padać i parasolki stały się niepotrzebne.
 
Rodzinny Piknik Parafialny rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP.- Ideą parafialnego pikniku jest promocja wspólnego rodzinnego spędzania czasu. Jest to spotkanie w wymiarze duchowym, ale i forma zabawy. - powiedział ks. Bogusław Skotarek, proboszcz parafii oraz pomysłodawca pikniku. Celem imprezy jest również integracja lokalnego środowiska, a także umacnianie więzi międzyludzkich.
    Tłumy oblegały stoiska z degustacjami, a wśród nich – wypieki siostry Anastazji Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Miłości Bożej w Krakowie, mistrzyni sztuki kulinarnej. Serca wielu Polaków podbiła 10 lat temu wyśmienitymi potrawami. Pierwsza publikacja z jej przepisami ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM krakowskich jezuitów.
    Na piknikowej scenie wystąpiły zespoły artystyczne oraz ludowe : Funky Doiis, Butterfly Crew, laureaci PADDiM 2013 oraz regionalny z Podegrodzia. W czasie wspólnej rodzinnej zabawy zorganizowano konkursy : plastyczny, a także wiedzy o parafii. Nie zabrakło zawodów biegowych dla najmłodszych mieszkańców miasta. Były również pokazy straży pożarnej, GOPR- u oraz policji, a takze konkursy i turnieje z atrakcyjnymi nagrodami. 
     Niedzielny II Piknik Rodzinny odbył się w ramach IX Spotkań z Kulturą Chrześcijańską. Jutro (10 czerwca) o godź. 16. Na boisku Orlik w Mochnaczce Wyżnej zostanie rozegrany mecz księża kontra samorządowcy.
    W dniach 14–15 czerwca na kortach tenisowych MOSiR odbędą się I Mistrzostwa w tenisie ziemnym Księży Diecezji Tarnowskiej.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica