Jam Session Leszka Żądło & Art. Ensemble.

Jam Session Leszka Żądło & Art. Ensemble.
28 sierpnia (niedziela) w Restauracji Artystyczna wystąpi Leszek Żądło, saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy. Artyście towarzyszyć będzie European Art Ensemble w składzie: Wojtek Groborz (pianista), Tolek Lisiecki (bass), Bartek Staromiejski (perkusja). Gościnnie wystąpi też August Wilhelm Scheer (Niemcy), grający na saksofonie barytonowym.
 

Leszek Żądło (ur. 1945) jest polskim muzykiem jazzowym, a także wirtuozem gry na saksofonie, którego podziwiał Duke Ellington. Pierwszy zespół „Leszek Żądło Ensemble” założył w 1972 roku. Jedenaście lat później w Niemczech pod jego kierunkiem rozpoczął działalność „Polish Jazz Ensemble”. Jazzman od wielu lat mieszka w Niemczech, wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Na swoim artystycznym koncie ma wiele płyt, a także nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty oraz organizację warsztatów dla młodych muzyków. 
  Wilhelm Scheer jest niemieckim jazzowym saksofonistą barytonowym znanym jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki. Wojtek Groborz i Tolek Lisiecki współpracują ze sobą w formacji JBBO. Zostali zaproszeni przez Leszka Żądło do udziału w projekcie muzycznym European Art Ensemble. Bartek Staromiejski to absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, perkusista młodego pokolenia.
    Na przełomie sierpnia i września grupa zagra kilka koncertów w Małopolsce. 4 września wystąpi m.in. w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Wstęp na krynicki koncert jest wolny.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica