Jan Paweł II - 16.10.1978 Karol Wojtyła Papieżem !

Jan Paweł II  -  16.10.1978  Karol Wojtyła  Papieżem !
16 października 1978 roku o godz. 18:00 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Z okazji 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II, firma Fonomedia Group  organizuje specjalny przegląd filmów poświęcony Jego życiu i działalności.

Cykl pokazów będzie obejmował sześć filmów. Wydarzenie potrwa trzy dni, gdzie każdego kolejnego dnia zostaną wyświetlone dwa filmy ukazujące sylwetkę Jana Pawła II z nieco innej perspektywy. Filmy zostaną pokazane m.in. na terenie Krakowa, Krynicy Zdrój i Buska Zdroju, Muszynie.

Wyselekcjonowane materiały przedstawiać będą życie Karola Wojtyły, pielgrzymi do kraju oraz wspomnienia jego przyjaciół. Pokaz filmowy będzie doskonałym udokumentowaniem Jego papieskiej działalności. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie niezwykłej osoby Jana Pawła II, przybliżenie wartości głoszonych przez papieża oraz świętej postawy, która wciąż jest dla nas tak bardzo ważna. Zależy nam na utrwaleniu dobrego wizerunku i pamięci Karola Wojtyły, a także przypomnieniu jego wielkich dokonań.
Jan Paweł II to postać wyjątkowa, która dla Polaków jest wielką chlubą narodu. Dokonał za życia wielu zmian, odmieniając ludzkie serca i wlewając w nie ogromny żar miłości. Swoją pierwszą encyklikę papieską „Redemptor hominis” (Jezus Chrystus - Odkupiciel człowieka) - opublikowaną 4 marca 1979 - nazwał dokumentem inauguracyjnym, który w pełni ukazywał horyzonty papieskiego myślenia już na początku pontyfikatu. Za słuszną drogę przyjął kontynuację pontyfikatu Jana Pawła I oraz poprzedników. Postanowił także wprowadzać postulaty duchowej odnowy kościoła. Na każdym kroku podkreślał, że niewyczerpanym źródłem jest Bóg, na którego wzór zostaliśmy stworzeni.

Karol Wojtyła zawsze służył pomocą i dobrym słowem, które ludzie tak bardzo potrzebowali. Jego serce było zawsze otwarte na każdego człowieka. Starał się ukazywać jaką droga powinniśmy kroczyć, aby odkryć w sobie Jezusa i szerzyć słowo Boże. Jego niezwykła postawa zostanie ukazana podczas projekcji filmów.

W trakcie  wydarzenia będzie miała premiera  płyta CD i DVD  zawierająca film oraz muzykę z piosenkami tak bardzo ukochanymi przez Karola Wojtyłę  Serdecznie zapraszamy na wydarzenie upamiętniające działalność Jana Pawła II.

Informacje o  uroczystych wieczorach  pod numerem  tel:  514 - 255 - 611  ( opłata wg stawek operatora )


Opracował :  Mateusz  Marzec  /  Fonomedia Group   dla MTV24.TV

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica