Koncert dyplomowy pianistki Agnieszki Zahaczewskiej.

Koncert dyplomowy pianistki Agnieszki Zahaczewskiej.
Sonata F. Schuberta, Images C. Debussy`ego oraz Polonez Fantazja F. Chopina. Taki jest program pierwszego recitalu dyplomowego utalentowanej krynickiej pianistki Agnieszki Zahaczewskiej, który zagra 4 marca w Krakowie.

Agnieszka Zahaczewska ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną w Nowym Sączu. Uczyła się u mgr Danuty Jarząbek, a następnie, od 2007 roku - prof. Stefana Wojtasa. W 2010 r. zdała z pierwszą lokatą do krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie kontynuuje naukę. 4 marca w Krakowie utalentowana pianistka z Krynicy zagra swój pierwszy recital dyplomowy, na który zaprasza - "Tych, których Schubert nudzi i tych, którzy go uwielbiają. Także tych, którzy jeszcze ani razu mnie nie słyszeli albo nawet nigdy nie byli na recitalu fortepianowym”. W programie znajdzie się sonata (B - dur D. 960) F. Schuberta, Images ( I zeszyt ) C. Debussy'ego oraz Polonez - Fantazja (op.61). F. Chopina.
Koncert dyplomowy Agnieszki Zahaczewskiej, 4 marca o godz. 19. 30 , Aula Floriańska ulica Basztowa 8. Kraków.
******
Agnieszka Zahaczewska jest laureatką kilku Małopolskich Przeglądów Uczniów Klas Fortepianu w Krynicy - Zdroju. W 2006 roku otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Stefanii Wojtowicz w Jaśle oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi. Rok później została laureatką II nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego (Łomianki-Warszawa). W 2010 r. wzięła udział w programie "Chopin Inspiruje" organizowanym przez krakowski oddział Telewizji Polskiej oraz otrzymała wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Festiwalu "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie-Żychlinie. Jesienią 2011 r. wystąpiła w Domu Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli w ramach cyklu recitali chopinowskich organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Kilkakrotnie brała udział w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem takich profesorów, jak: Mariola Cieniawa, Józef Stompel, Andrzej Tatarski, Jerzy Sterczyński i inni. Była stypendystką Burmistrza Krynicy - Zdroju.

Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, facebook

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica