Koncert Mikołajkowy w wykonaniu zespołu baletowego „Miniatury”.

Koncert Mikołajkowy w wykonaniu zespołu baletowego "Miniatury".

W Koncercie Mikołajkowym wystąpił znany, lubiany i ceniony Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” . Na scenie królowały młodość, wdzięk i talent baletnic. Barwne kostiumy  i  balet na najwyższym poziomie  przyciągały do Pijalni Głównej tłumy widzów. 

Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury", działający przy krynickim Centrum Kultury pokazywał już wielokrotnie swoje umiejętności. Powstał w 1986 r. Jego założycielem był Władysław Szlęk - artysta baletu i choreograf z Krakowa. Zespół ma w swoim dorobku kilkaset zawsze gorąco przyjmowanych przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju jak i zagranicą (Słowacja, Włochy). 
   W "Miniaturach" tańczy około 70 dziewcząt w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy-Zdroju i okolic. Miniatury występują stale w Pijalni Głównej w Krynicy - Zdroju. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego 19. Obecnym kierownikiem i choreografem Miniatur jest Małgorzata Malczak. Choreografia występów od lat układana jest do najpiękniejszych fragmentów muzyki baletowej.
   Balet „Miniatur” jest zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. Sobotni koncert prowadzony przez Andrzeja Kotlarza był ostatnim w tym roku.

(MK). fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica