Koncert Wiedeń dla Kiepury zakończył festiwal kiepurowski

Koncert Wiedeń dla Kiepury zakończył festiwal kiepurowski
„Wiedeń dla Kiepury” widowisko, na które złożyły się przeboje z operetek wiedeńskich kompozytorów,  zakończyło 52. Festiwal  im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (11 – 18 sierpnia). 
 
Koncerty wieczorne zainaugurował  Piotr Rubik (11 sierpnia), który przypomniał  największe przeboje.  Dzień później (12 sierpnia) królowała operetka. Gala „Czardaszem przez operetkę” stała się hołdem złożonym Marcie Eggerth, w 5.rocznicę Jej śmierci.
   Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”  (13 sierpnia) zaprezentował  niezwykły program „Kalejdoskop barw Polski”, złożony ze śpiewu i tańca.  

Spektakl „Cosi fan tutte”, jedna z najsłynniejszych zabawnych oper W. A. Mozarta została (14 sierpnia) przedstawiona przez uzdolnioną wokalnie młodzież. Przedstawienie  wyreżyserował Ryszard Cieśla.
    Najpiękniejsze fragmenty oper w wykonaniu artystów światowych scen,  w tym  słynnej nowojorskiej Metrapolitan Opera  złożyły się na koncert "Aria dla Krynicy" (15 sierpnia).   Tego wieczoru, po raz pierwszy w Krynicy wystąpi ł meksykański tenor Luis Chapa. 
     Tradycyjnie jeden z wieczorów poświęcony był  młodym utalentowanym artystom. Koncert  „Kiepura i co dalej?” (16 sierpnia), wypełniony został przebojami z oper i operetek.
   "Requiem" Verdiego zaprezentowało (17 sierpnia) międzynarodowe grono artystów,  podziwianych na scenach świata. Wykonanie tego jednego z najpiękniejszych dzieł w historii muzyki i niezwykle wzruszającego, kompozytora uznanego za króla opery, poświęcono  pamięci Bogusława Kaczyńskiego.  
   A na finał (18 sierpnia) -  koncert galowy  „Wiedeń dla Kiepury”. Austriaccy artyści zaprezentowali operetkowe show, pełne muzyki, śpiewu i tańca.
Organizatorzy: Centrum Kultury i Gmina Krynica-Zdrój. 
 
(MK) fot. aut

 
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica