Konopielka. Leszek Benke w roli Kaziuka Bartoszko.

Konopielka. Leszek Benke w roli Kaziuka Bartoszko.
„Konopielka” Edwarda Redlińskiego w sali balowej Starego Domu Zdrojowego? Tak. 28 stycznia (wtorek) na monodram zaprosił Leszek Benke, znany z telewizyjnych „Spotkań z balladą”. Aktor wciela się w „Kabarecie Kopydłów” w postać komendanta OSP.

Za „Konopielkę” według książki Edwarda Redlińskiego, Leszek Benke został trzykrotnie nagrodzony na festiwalach teatralnych. Akcja monodramu rozgrywa się w Taplarach, wsi oddalonej od tzw. wielkiej cywilizacji. Mieszkańcy żyją zgodnie z rytmem natury. Są nieufni wobec obcych i niechętni wszystkiemu temu, co nowe. Aż pewnego dnia przyjeżdża młoda nauczycielka, a wraz z nią pojawia się nowoczesność. Skierowano ją na kwaterę do Kaziuka Bartoszewicza, głównego narratora powieści. Tę postać w monodramie kreuje Leszek Benke.
     Urodzony w Kopydłowie, Leszek Benke ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Występował m.in. na deskach teatrów w Łodzi, a także w produkcjach filmowych („Pan na Żuławach”). Odgrywa jedną z głównych postaci w „Kabarecie Kopydłów”, powstałym na bazie programu rozrywkowego „Spotkanie z Balladą” – kultowego widowiska kabaretowo – estradowego. Tutaj po raz pierwszy pojawił się będąc studentem. Od wielu lat jest gospodarzem programu. Wciela się w rolę komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Kabaret odwiedza estrady zarówno krajowe, jak i za granicą,  głównie publiczność polonijną.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica