Krynica: Na Spotkaniach z Piosenką Turystyczną błądziła jesień.

Krynica: Na Spotkaniach z Piosenką Turystyczną błądziła jesień.
     7 i 8 maja Krynica już po raz czwarty gościła miłośników piosenki turystycznej – od przedszkolaków aż po studentów. Odbywały się tu bowiem VI Międzynarodowe Spotkania z Piosenką Turystyczną pod hasłem „Idę w góry cieszyć się życiem”, które zorganizowała Krynicka Organizacja Turystyczna. Nie było pokonanych, wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody i dyplomy.

     Na Deptaku zabrzmiały znane i lubiane piosenki w wykonaniu laureatów Spotkań, w tym   przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, utwór „Po Beskidzie błądzi jesień”, kompozycje „Wolnej Grupy Bukowina”. Atrakcją był występ dziewczęcego zespołu z polskiej szkoły z Wołkowysk na Białorusi, który wykonał m. in utwór Maryli Rodowicz „Remedium”. Na krynicki przegląd piosenki turystycznej zaproszona została grupa „Na szlaku” z Chorzowa. Gościem wieczoru był też zespół Robert Kasprzycki, poeta, muzyk i kompozytor, który wykonał m. in. „Niebo do wynajęcia”, „ Zapiszę śniegiem w kominie”, „Mam wszystko, jestem niczym”, „Ja nie śpię, ja śnię”.
     Koncert laureatów rozpoczął się przy słonecznej pogodzie, a zakończył w potokach deszczu. Ale młodym wędrowcom ulewy nie są straszne, bo na twarzach wszystkich gościły uśmiechy.

     (MK)

 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica