Krynica: Zakończył się XV Międzynarodowy Festiwal Gitarowy.

Krynica: Zakończył się XV Międzynarodowy Festiwal Gitarowy.
Antal Pusztai fot.M.Kareńska
     Zakończyła się rywalizacja młodych uczestników XV Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Gitarowego im. Czesława Drożdziewicza. Laureatami zostali: Joanna Zawiślak i Paweł Sokołowski. 

     Wczoraj (5 lutego) odbył się ostatni koncert w ramach festiwalu, w którym wystąpił węgierski gitarzysta Antal Pusztai, absolwent Hochschule fur Musik we Frankfurcie. Wykonał on m.in. kompozycje własne „ Wake up”, „Jupiter”, Moontown Street”, „Mr. Gitar” oraz piękny utwór Glenna Milllera„ Smoke gets in your eyes”. Gitarzysta zachwycił młodą publiczność(najmłodsi na widowni mieli nie więcej niż 5 lat, a słuchali uważnie!), bisował kilka razy.
    Antal Pusztai edukację muzyczną kontynuował w Konserwatorium Wiedeńskim, a następnie na Universitat fur Musik und Kunst we Wiedniu. W latach 2003/2004 otrzymywał stypendium Herberta von Karajana, jest też laureatem wielu pierwszych nagród w międzynarodowych jazzowych i klasycznych konkursach gitarowych w Czecach, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii. Artysta koncertuje w wielu krajach Europy i Ameryki, często wspólnie z Patem Matheny, Migul’em Delagin i Szakcsi Lakatos Bela.
     Z powodu choroby nie wystąpiła Petra Polackova studentka Konserwatorium w Pardubicach i ubiegłoroczna laureatka Konkursu Gitarowego w Krynicy. Brała ona udział w wielu festiwalach i konkursach gitarowych, w tym w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Ivana Ballu(2007), na którym zajęła I miejsce oraz w VI Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Bratysławie((2008).

(MK)
 
Autor: Webmaster

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica