Krzysztof Sadecki - dlaczego Tak ? czyli od pomysłu do sukcesu poleca MTV24.tv

Krzysztof Sadecki - dlaczego Tak ?  czyli od pomysłu do sukcesu  poleca  MTV24.tv
Krzysztof Sadecki
W ramach prezentacji ciekawych osobowości w MTv24.tv , dziś wywiad z Krzysztofem Sadeckim autorem książki Własny Bizes -dlaczego tak? czyli od pomysłu do sukcesu. Autor tego ciekawego wydawnictwa związany jest z prestiżowym pismem Law Business Quality. Poleca "Muzyczne Lato 2014" MTV24.tv/Małopolskie.tv

Krzysztof  Sadecki  Jeden z najbardziej  utalentowanych  ekspertów od alterantywnych  rynków inwestycyjnych. Zdobywca Wyróżnienia Forbes Trendy za model biznesowy  oraz prestiżowej nagrody MDIT  dla najlepszych doradców  inwestycyjnych .
Przedsiębiorca , szkoleniowiec autor licznych  felietonów prasowych . Wirtuoz  instrumentów finansowych  i wizjoner  twardo stapający  po ziemi .

Dla widzów  MTV24.tv / Małopolskie.tv  , otrzymaliśmy pięć książek od autora , osoby które  są zainteresowane
wspomnianym tematem i lekturą książki prosimy  o przesłanie maila  wpisując w tytuł   KRZYSZTOF SADECKI , w treści maila  dane adresowe  ( do wiadomości redakcji ) . Pierwsze  pięć osób  które wyślą maila otrzymają  to wydawnictwo . Maile wysyłamy na adres: mtv24tvmedia@gmail.com

Zapraszamy widzów  MTV24.tv na rozmowę z  Krzysztofem  Sadeckim


1. Wielu młodych ludzi chce dzisiaj studiować zarządzanie i zakładać własne firmy. Wydaje się, że powodem tego jest fakt, że pragną oni zrządzać kimś a nie jedynie być zarządzanym... Chcą być podmiotem działalności gospodarczej, a nie przedmiotem operacji biznesowych innych ludzi. (proszę rozwinąć myśl i co wg Pana jest powodem tego).

Krzysztof  Sadecki :
Na rynku Polskim pojawia się coraz więcej młodych przedsiębiorców. Może to wynikać z faktu, że Polacy coraz częściej są otwarci na nowe możliwości, coraz więcej z nich jest gotowa ponieść dużą odpowiedzialność za prowadzenie własnego biznesu. Kieruje nimi najczęściej chęć osiągania wyższych dochodów, swobodnego decydowania o swoim losie, elastyczności godzin prac, swobody podejmowania decyzji biznesowych oraz satysfakcja ze spełniania marzeń. Polacy widzą, że sami potrafią zapewnić sobie lepszą przyszłość niż pracując dla innych i realizując czyjeś plany.

2. Często młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski szukając pracy w innym kraju. A przecież u nas też jest wiele możliwości i obszarów realizacji siebie w życiu gospodarczym w biznesie. Dlaczego boimy się rozpoczynać wszelkie inicjatywy gospodarcze w Polsce?

Krzysztof Sadecki :
Celem emigracji polskich rodzin jest nie tylko poszukiwanie pracy ale także możliwość korzystania z opieki socjalnej, która zapewnia bezpieczeństwo rodziny. Polska razem z rozwojem gospodarczym powinna zwrócić uwagę również na pomoc obywatelom oraz politykę prorodzinną. Polacy boją się więc nie tylko ryzyka podjęcia prowadzenia własnej działalności z powodów wysokich podatków, ryzyka ale także ze względu na brak zabezpieczenia socjalnego rodziny w przypadku niepowodzenia. Czynniki ekonomiczne oraz społeczne są ze sobą ściśle powiązane i powinno zwrócić się na to szczególną uwagę.

3. Czy Pana zdaniem infrastruktura prawno- administracyjna w Polsce jest barierą w budowaniu i rozwoju własnego biznesu w naszym kraju?

Krzysztof Sadecki :
W ostatnim czasie wychodzi się z inicjatywą upraszczania procedur związanych z zakładaniem własnej firmy. Dzisiaj można wypełnić wniosek w postaci formularza CEIDG-1, który składa się w formie elektronicznej lub papierowej i wystarczy, aby dokonać jednocześnie zgłoszenia własnej firmy do ZUS, GUS i urzędu skarbowego. Nie trzeba więc już odwiedzać tych trzech instytucji, tak jak to trzeba było robić jeszcze kilka lat temu przy zakładaniu własnego biznesu. To nie jedyny udogodnienie dla przedsiębiorców wprowadzone w ostatnich latach. Od 1 lipca 2011 roku wszystkie czynności wchodzące w procedurę rejestracji własnej działalności gospodarczej są nieodpłatne.
Z drugiej jednak strony, według raportu Centrum im. Adama Smitha, w latach 1996-2000 dokonano zmian w 106 spośród 162 aktów prawnych odnoszących się bezpośrednio do działalności gospodarczej.

4. Plusy i minusy własnej działalności gospodarczej?

 Krzysztof Sadecki :

Najważniejszymi korzyściami, które wpływają na wybór założenia własnej działalności gospodarczej jest możliwość spełnienia zawodowego oraz osobistego, większe zarobki, elastyczny czas pracy, możliwość zatrudniania pracowników zapobiegając jednocześnie bezrobociu, rozwój własnych idei, realizacja indywidualnych pomysłów, różnorodność gospodarcza i inne. Minusy są często postrzegane jako wymóg przyswojenia wiedzy na temat założenia działalności, prowadzenia księgowości, prawa pracy itp. Kolejny minus upatruje się w braku własnych funduszy „na start”, wysokich podatkach, skomplikowanych procedurach urzędniczych.
Własna firma daje dużą niezależność ale i ogromną odpowiedzialność.


5. Jest Pan autorem książki pt. "Własny biznes – dlaczego tak?” Kto jest jej adresatem?

Krzysztof Sadecki :
Tak naprawdę każdy kto chce rozpocząć przygodę z własnym biznesem, jest to źródło podstawowych informacji oraz motywacji do działania.

6. Jakie błędy popełniają najczęściej młodzi ludzie przy zakładaniu własnego biznesu i w pierwszym okresie działalności?

Krzysztof  Sadecki :

Nie analizują szczegółowo biznes planu i nie dywersyfikują ryzyka. Na samym początku przygody z biznesem wpadają często w pułapkę kredytową.

7. Recepta na sukces według Krzysztofa Sadeckiego?

Krzysztof Sadecki :
Niech twój pomysł na biznes będzie pomysłem na Ciebie samego. Człowiek, który kocha to co robi, tak na prawdę nigdy nie pracuje


8. Plany na najbliższą przyszłość? Podobno powstaje druga książka? O czym będzie?'

'Krzysztof Sadecki ;

Tak, książka a nawet dwie „Własny biznes - dlaczego tak? – Mity i fakty na temat własnej firmy w Anglii” oraz „Własny biznes - dlaczego tak? – Kompendium Wiedzy”. Pierwszy tytuł jak sama nazwa wskazuje opisuje wady i zalety prowadzenia swojego biznesu w Anglii oraz obala stereotypy na temat zakładania oraz funkcjonowania przedsiębiorstwa. Drugi tytuł to kontynuacja „Własny biznes - dlaczego tak? – od pomysłu do sukcesu” będzie to poradnik dla osób, które pragną wiedzieć więcej, które zamierzają rozwinąć skrzydła w biznesie. Pomoc w dokonaniu wyboru czy zmienić dotychczasowy model dla swojego biznesu, czy też zawalczyć o dotacje na duża skalę.

Dziękujemy za rozmowę , licząc na stałe goszczenie  w naszej telewizji


: I.D. Media
Rozmawiał  i współpraca : Music Media Press dla  MTV24.tv / Małopolskie.tv
Foto : Ola Rzepicka   / Music Media PressKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica