Kwartet R. Harwooda & śmiech na widowni.

Kwartet R. Harwooda & śmiech na widowni.
17 sierpnia (środa) na deskach sceny Pijalni Głównej widzowie obejrzeli tragifarsę Rolanda Harwooda „Kwartet”. Wystąpiły w niej gwiazdy polskiego teatru i kina: Barbara Wrzesińska, Krystyna Sienkiewicz, Andrzej Kopiczyński i Tadeusz Wieczorek. 

Sztuka angielskiego dramaturga opowiada o śpiewakach operowych, których sława dawno przebrzmiała. Wilfred(A. Kopiczyński), Cissy (B. Wrzesińska), Jean (K. Sienkiewicz), Reggi (T. Wieczorek), spotykają się w domu spokojnej starości dla emerytowanych artystów. Każdy z bohaterów jest indywidualnością, różnią się temperamentem oraz podejściem do życia. Reggi wydaje się być oswojony ze starością, którą dokładnie zaplanował. Nieustannie zaczytany, sztuce poświęca swoje rozmyślania. Wilfred nie znosi starzenia się i nieustannie mówi o seksie. Lubiąca ploteczki Cissy, podkochuje się w pensjonariuszach. Ma kłopoty z pamięcią, ale zdaje się tego nie zauważać. Natomiast elegancka i pewna siebie Jean lubi robić na wszystkich ogromne wrażenie. Mimo dolegliwości ciała dawnych artystów nie opuszcza humor i chęć do życia. Chociaż lata świetności mają za sobą postanawiają wystawić fragmenty opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.
    Spektakl przygotował warszawski Teatr Rampa, który Bogusław Kaczyński zaprosił na Europejski Festiwal im Jana Kiepury. Reżyserię, scenografię, oraz adaptację przygotował Dariusz Taraszkiewicz. Muzycznie sztukę opracował Tadeusz Żmijewski.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica