Mikołajowy koncert z udziałem baletnic.

Mikołajowy koncert  z udziałem baletnic.
Każdego roku do Krynicy - Zdroju przybywa Mikołaj. W niedzielne popołudnie (4 grudnia) w Pijalni Głównej pojawił się w otoczeniu Zespołu Tańca Artystycznego „Miniatury”. Zasiadł na tronie, opowiadał anegdoty i zapowiadał popisy baletnic. 

W barwnym widowisku tancerki zaprezentowały m.in. ognistą Polkę „Kowal” i „Paradę na molo” Johanna Straussa, wyjątek z baletu „Les Sylphides” i „Tristes” Fryderyka Chopina, a także tańce: hinduski, węgierki oraz hiszpański. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała też „Taniec śnieżynek” z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, którego libretto nawiązuje do wigilii Bożego Narodzenia. Było co podziwiać ! Przepiękne stroje, a także perfekcyjne układy baletowe i choreograficzne, przygotowane przez Małgorzatę Malczak. Przedstawienie zostało- jak zwykle - przyjęte burzą oklasków. W programie koncertu, który przygotowało krynickie Centrum Kultury, znalazły się również gry i zabawy. Były też słodycze dla wszystkich.
*****
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” założył w 1987 roku i przez wiele lat prowadził baletmistrz i pedagog Władysław Szlęk. Dzięki niemu zespół ma w swoim dorobku kilkaset przedstawień, zawsze entuzjastycznie przyjmowanych przez widownię. .Zmarły we wrześniu ubiegłego roku Mistrz sam projektował kostiumy, zajmował się repertuarem i ćwiczeniami z podopiecznymi.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica