Muszyna. Dzieci wystawiły baśń H. Ch. Andersena.

Muszyna. Dzieci wystawiły baśń H. Ch. Andersena.
Świetlica środowiskowa „Biały Lotos” z Krynicy  wspólnie z  Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie zaprosiły (12 stycznia) dzieci na przedstawienie teatralne według baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. 

Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych które wszyscy dobrze znamy jest baśń, przy której można płakać. Ta o dziewczynce z zapałkami. - "Raz w wigilijną noc, gdy radość trwała do świtania po śniegu ulicami boso szła dziewczynka, niosą zapałki do sprzedania. W jej biednym domu hulał wiatr. I ojciec czekał z mamą, więc za jeden marny grosz zapałki chciała sprzedać panu. Coraz ciemniej było wokół i łezki miała w oku, bo choć garść zapałek miała, ani jednej nie sprzedała”. - Tymi słowami podopieczni placówki wzruszyli widzów. Inscenizację dopełniły kolędy, do śpiewania których przyłączyli się widzowie. Dzieci przygotowały przedstawienie pod kierownictwem Anety Kaczmarek, opiekunki świetlicy.
*****
Świetlica środowiskowa „Biały Lotos” - podobnie jak pozostałe tego typu placówki (w sumie 12) na terenie Miasta i Gminy Krynica - podlega Urzędowi Miasta. Głównym jej celem jest organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży przez zajęcia sportowo - rekreacyjne, rozwijanie zainteresowań, zdolności, zdobywania nowych umiejętności. Świetlica jest placówką bezpłatną, otwartą dla wszystkich. To miejsce, w którym podopieczni znajdują wsparcie i pomoc dorosłych np. pomoc przy odrabianiu lekcji, ale także mogą uczestniczyć w grach, zabawach świetlicowych oraz zajęciach muzycznych i plastycznych.

(MK) fot. aut. 
 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica