Muszyna. Greckie opowieści Stanisława Przybyszowskiego

Muszyna. Greckie opowieści Stanisława Przybyszowskiego
Wczoraj (29 listopada) w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego zainteresowani starożytną i współczesną Grecją wysłuchali opowieści „Antyczna składanka” Stanisława Przybyszowskiego. Od kilku lat współpracuje on z placówką, gdzie prezentuje kraje europejskie. 

- „W Grecji starożytne ruiny można obejrzeć na każdym kroku. To są Mykeny i słynna Brama Lwów. Tu widzimy Maskę Agamemnona, odnalezioną w jednym z grobów. Wykonana ze złotej blachy, przedstawia wizerunek mężczyzny z brodą i wąsami - wyjaśniał Stanisław Przybyszowski, wskazując na zdjęcia. Prelegent opowiadał również m.in. o Koryncie, a także Atenach i ateńskim Akropolu, z jego pałacami i świątyniami. Zwracał uwagę na detale architektoniczne, greckie cerkwie, ale i również na górzyste krajobrazy. Do opowieści wykorzystał prezentację multimedialną, złożoną z licznych fotografii.
     Stanisław Przybyszowski pilotuje wycieczki po krajach byłej Jugosławii, specjalizuje się na kierunkach: Serbia, Czarnogóra, Chorwacja, Bośnia i Hercegovina, Słowenia, Węgry, Słowacja, Ukraina, Rumunia. W Polsce oprowadza wycieczki po Parkach Narodowych: Pienińskim, Babiogórskim, Bieszczadzkim oraz Ojcowskim. Prelegent jest przewodnikiem beskidzkim, regionalistą, pilotem wycieczek zagranicznych, podróżnikiem i fotografikiem. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica