Muszyna. Literacko – muzyczny wieczór Lucy Lech.

Muszyna. Literacko – muzyczny wieczór Lucy Lech.
W cukierni „Szarotka” odbyło się (24 stycznia) spotkanie z twórczością polsko – australijskiej pisarki Lucy Lech, autorki “Prowincjuszki?”, “Paniusi” i “On wróci”. Wieczór dopełnił muzyczny duet: Agnieszka Rypel - Polkas (skrzypce) i Bogusław Rusnak (fortepian).

Lucy Lech o sobie: - „Od dzieciństwa spędzonego wśród sosnowych lasów, otaczających ciche, urokliwe miasteczko nad jeziorem, przycupnięta gdzieś w kącie, lubiłam słuchać opowieści z życia mieszkańców (…) Dzięki licznym podróżom uzbierałam pokaźną kolekcję historii osobistych, fascynujących i inspirujących. Z natury jestem samotnikiem”.
    W programie spotkania z twórczością Lucy Lech znała się prezentacja jej książek. Pisarka zadebiutowała „Prowincjuszką?” , w której spisała swoje wspomnienia. To historia młodej kobiety ze wsi, która ucieka do miasta w pogoni za nowym, ciekawym światem. „Paniusia” opowiada dramatyczne przeżycia damsko - męskie, na tle górskiego uzdrowiska. Natomiast „On wróci” to opowieść o trójce młodych osób, a także powojennej emigracji do Australii.
     Wieczór uświetnił muzyczny duet: Agnieszki Rypel - Polkas (skrzypce), mieszkającej w Australii córki pisarki i Bogusława Rusnaka (fortepian). Spotkanie stało się świetną okazją do wspomnień skrzypaczki i kolegów ze szkolnej ławy.

Małgorzata Kareńska fot. udostępnił Bogusław Rusnak.


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Bogusław Rusnak, Internet

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica