Muszyna. Piękno jest w nas. Wystawa poczatkującego twórcy & dojrzałej malarki

Muszyna. Piękno jest w nas. Wystawa poczatkującego twórcy & dojrzałej malarki
„Piękno jest w nas”. To tytuł wernisażu prac Małgorzaty Gałuś i Rafała Hadały, który odbył się wczoraj (10 stycznia) w Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego. Malarstwo początkującego twórcy i dojrzałej artystki. 

  - „Uznałam, że połącznie dwóch stylów i pokoleń jest dobre dla Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych. Nie zamykamy się, ale otwieramy się na różne otwarcie. Wystawione pracy pokazują, że w środku każdego twórcy ukryte jest piękno, które odbiorca może obejrzeć, gdy oni je przetworzą. - wyjaśniła kustosz Barbara Rucka.
    Urodzona w 1953 roku w Muszynie Małgorzata Gałuś tworzy sztukę intuicyjną. Inspirowana sztuką brata, Czesława Czmiela, po jego śmierci sama zajęła się twórczością. Jej prace są pełne ekspresji i barw, ukazują motywy kwiatowe, pejzaże oraz portrety. Stosuje również autorską technikę collagu, do którego wykorzystuje ziarna i nasiona. Swoje prace wystawiała m.in. w Muszynie, Nowym Sączu, Warszawie i Starej Lubowni.
    Natomiast urodzony w 1987 roku Rafał Hadała jest na etapie poszukiwania. - „Tworzy prace inspirowane malarstwem Vincenta Van Gogha czy Paula Cézanne, ale zaczyna też malować swoje odkrycia. Wśród jego prac, są też bardzo realistyczne. Jego malarstwo ma w sobie to coś, co skłania się, aby zatrzymać się przy nim i pomyśleć, że ten artysta za kilka lat będzie bardzo dobry. - dodała Barbara Rucka.
     Malarstwo jest jego pasją i sensem życia. Techniki, którymi się posługuje to: olej, pastele, ołówek. Sztuką - jak mówi - interesuje się od zawsze choć maluje dopiero od 2 lat. Podobnie, jak Małgorzata Gałuś należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Muszynie.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica