Muszyna. „Polne impresje” na fotografiach Alicji Przybyszowskiej.

Muszyna. "Polne impresje" na fotografiach Alicji Przybyszowskiej.
Wiosna, lato, jesień i zima. Każda pora roku ma swoje kolory, światło poranku czy zachodu słońca. Zieleń trawy wiosennej, majowe gwałtowne wezbrania chmur burzowych, letnie kopy siana, długie zachody słońca i zimowa biel przemieszana z czernią bezlistnych drzew.

Na fotografiach Alicji Przybyszowskiej można zobaczyć cuda natury.  - "Fotografią zajmuję się od wielu lat, mam w swym dorobku kilkanaście nagród, a także wystaw indywidualnych i zbiorowych - mówi Alicja Przybyszowska, wiceprezes Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. „Polne Impresje” to wystawa zdjęć zrobionych w ciągu kilku lat, w różnych porach roku. Prezentowana ekspozycja związana jest przede wszystkim ze zjawiskami świetlnymi, które raczej nigdy się nie powtarzają. Trwają jedynie kilka minut lub sekund. Przygotowując zdjęcia do tego typu wystawy, stojąc za aparatem starałam się uchwycić istotę, charakter i wyjątkowość jakże pięknej przyrody, otaczającej nas ziemi sądeckiej. " - dodaje artystka, która fotografuje głównie pejzaż i architekturę. Na jej pracach nie brakuje również ludzi i ich spraw. Zbiór fotografii eksponowanych w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego ma na celu zwrócenie uwagi na nieprzemijające piękno otaczającego nas świata. To ekspozycja, składająca się z wielu różnych zdjęć połączonych w całość, ukazujących ulotne chwile. Może skłonić widza do wpatrywania się i zastanawiania, szukania oraz odnajdowania treści kolorystycznych czy kompozycyjnych.
     Ekspozycja jest pierwszą indywidualna wystawą Alicji Przybyszowskiej w Muszynie. Wcześniej jej prace były wystawiane tutaj dwukrotnie, podczas prezentacji pokonkursowych. Artystka należy do sądeckiego oddziału Stowarzyszenia Civitas Christiana. Jest laureatką nagrody „Srebrne Jabłko Sądeckie – Za zasługi dla Ziemi Sądeckiej” w dziedzinie fotografii, a także wielu konkursów fotograficznych. Zdobyła m.in. pierwszą nagrodę w jedenastej edycji konkursu fotograficznego „Skarby Małopolski 2011 - drewniana architektura uzdrowisk. W październiku br. otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym „Dawniej i dziś” , zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej. Natomiast w grudniu odbierze wyróżnienie Starosty Powiatowego za swoją działalność artystyczną promującą powiat nowosądecki.
Wystawy indywidualne Alicji Przybyszowskiej :
„Huculszczyzna dziś” (2006)
„Przez Zielony Albion” (2008)
„Sądeckie Przystanki Zadumy” (2009)
„Śladami Świętych” (2009)
„Sacrum w kolorze drewna” (2011).

Małgorzata Kareńska fot. B. Rucka
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-11-09 21:21:44 - aga ip:176.111.28.33
piękne fotografie
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica