Muszyna. Potrawy z jagnięciny na V Sądeckim Jarmarku Regionalnym.

Muszyna. Potrawy z jagnięciny na V Sądeckim Jarmarku Regionalnym.
Występy zespołów ludowych, pokazy pasterskie, prezentacja stoisk z potrawami regionalnymi, rękodziełem i wyrobami artystycznymi oraz konkurs kuchni regionalnej. To tylko niektóre z atrakcji V Sądeckiego Jarmarku Regionalnego oraz I Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Nowosądeckiego
 
Impreza odbyła się wczoraj (28 lipca) przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Powroźniku (gmina Muszyna). Wszystkich przybyłych na degustacje potraw regionalnych i koncerty zaprosił Jan Golonka, starosta nowosądecki. – „Sądecczyzna słynie z dobrego jedzenia i gościnności. Każdy więc na pewno znajdzie jakiś smakołyk dla siebie. – zachęcał starosta – „Dodam tylko, że w tym roku można spróbować potraw z jagnięciny i porozmawiać z gospodyniami, które mają sprawdzone przepisy”. 
   Oprócz degustacji, goście mogli także obejrzeć występy zespołów regionalnych i Kół Gospodyń Wiejskich przedstawiających scenki z życia wsi. Podczas Jarmarku spotkały się najlepsze reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich powiatu nowosądeckiego. Zostały one wyłonione na przeglądach gminnych KGW (gmina Chełmiec i Grybów) przez gminne samorządowe ośrodki kultury i LGD Korona Sądecka z Klęczan. Rozegrano konkursy m.in. na najlepszą potrawę z jagnięciny, wiedzy o regionie.  V Sądecki Jarmark Regionalny zorganizował Powiat Nowosądecki.
 
Małgorzata Kareńska 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica