Muszyna. "Sztuka bez granic". Wystawa prac Józefa Jędrzejka & Viliama Volka

Muszyna. "Sztuka bez granic". Wystawa prac Józefa Jędrzejka & Viliama Volka
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego oglądać można wystawę malarstwa pt. „Sztuka nie jedno ma imię”. Ekspozycja prezentuje prace dwóch twórców - Józefa Jędrzejka z Jastrzębika (Polska) i Viliama Volka z Lubotina (Słowacja).

Tematy prac obu artystów, jak również ich kolorystyka oraz technika (olej) są podobne. Pozwoliło to stworzyć wystawę obrazów przedstawiających zarówno kwiaty, jak i zimowe pejzaże. Jednak mimo wielu podobieństw, twórczość obu artystów cechują odrębne elementy.
    Józef Jędrzejek od najmłodszych lat fascynuje się malarstwem, a także wycinaniem rzeźb i płaskorzeźb w drewnie. Duże zainteresowanie wzbudza jego autorska technika, polegająca na wycinaniu rysunku na szkle. Na wystawie zaprezentowany został cykl tych prac, na których można podziwiać zabytki Muszyny („Ruiny Zamku”, „Dwór Starostów”, „Zajazd”, „Kordegarda”). Natomiast 40 letni Viliam Volk od dziecka interesuje się malarstwem olejnym. Tematy prac znajduje m.in. w książkach (motywy religijne) oraz na plenerach malarskich. Swoje obrazy wystawił na 14 konkursach, zdobywając liczne nagrody. W Polsce swoje obrazy prezentował m.in. na wystawie poplenerowej w Sanoku w 2010 roku .
      Ekspozycję w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego zakończy finisaż oraz spotkanie z obu artystami, które odbędzie się 11 lutego (sobota) o godz. 16. Do tej pory ekspozycję można oglądać bezpłatnie - od wtorku do piątku w godz. 9 - 17, a w niedzielę od13 - 17.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-01-15 22:06:45 - aldona_s ip:195.211.86.237
Bardzo ladne! Pozdrawiam!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica