Myslovitz i Lemon na przedostatnim koncercie tegorocznej edycji Hej

Myslovitz i Lemon na przedostatnim koncercie tegorocznej edycji Hej
Myslovitz i Lemon na przedostatnim koncercie tegorocznej edycji Hej Fest! Za tydzień: Cleo, Doda&Virgin oraz finał Festiwalu Supportów.

W ostatnią sobotę scenę na Gubałówce zdominowały gitarowe brzmienia. Publiczność mogła wysłuchać dwóch gwiazd polskiej muzyki rockowej - Myslovitz i Lemon.

Myslovitz na początek

Są legendą polskiej sceny muzycznej. Powstali w 1992 r. w Mysłowicach i mają na swoim koncie 9 albumów studyjnych. Od kwietnia tego roku wokalistą jest Łukasz Lańczyk z zespołu Lorein, który zastąpił Michała Kowalonka. Myslovitz rozpoczął swój koncert od utworu „Nocnym pociągiem aż do końca świata” z albumu „Happiness is easy”. W sobotnie popołudnie na Gubałówce zabrzmiały również „Długość dźwięku samotności”, „Sprzedawcy”, „Mieć czy być”, „Z twarzą Marylin Monroe”, czy „Scenariusz dla moich sąsiadów”, a z repertuaru macierzystego zespołu Łukasza Lańczyka - „Dźwięki rozstania”. Na bis pojawiła się entuzjastycznie przyjęta „Peggy Brown”.
Wkrótce rozstrzygnięcie Festiwalu Supportów

     Ostatnim zespołem, który zaprezentował się w ramach półfinałowych zmagań Festiwalu Supportów był Coast Patrol. Zespół powstał w 2016 r. na Górnym Śląsku i gra energetyczną fuzję popu, rocka i RnB. Jego mocnym punktem jest wokalista Kamil Hołek, który błyskawicznie nawiązał kontakt z publicznością na Gubałówce angażując widzów do wspólnej zabawy. Coast Patrol to jeden z szóstki półfinalistów, którzy walczą o 40.000 zł na trasę koncertową, teledysk, bądź nagranie płyty. Już w najbliższą sobotę dwa zwycięskie zespoły powalczą o nagrodę główną festiwalu.

Lemon na finał

Zmierzch na Gubałówce stanowił doskonałe tło dla finałowego występu ostatniej soboty. Lemon powstał w 2011 r. z inicjatywy Igora Herbuta. Zespół wygrał 3. edycję telewizyjnego show „Must be the music” i już 2 lata później został nominowany do nagrody Fryderyka za najlepszy debiut. Lemon zagrał zestaw swoich największych hitów, wśród których pojawił się „Akapit”, „Będę z tobą”, „Jutro”, czy „Papier”, który przeszedł w kilkuminutowe solo perkusisty - Tomasza Waldowskiego. Sobotni koncert, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność Hej Fest, zakończył utwór „Scarlett”.
Najbliższa sobota na Gubałówce
Ostatnie koncerty muzyczne z cyklu Hej Fest 2018 odbędą się 25 sierpnia na Gubałówce. Zagra Cleo, Doda&Virgin oraz dwaj finaliści Festiwalu Supportów, którzy powalczą o nagrodę główną.

     Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

MTV 24
Źródło : Dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest
Foto : Konrad Obidziński

 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica