Niezbyt owocny casting na Miss Ziemi Sądeckiej 2012.

Niezbyt owocny casting na Miss Ziemi Sądeckiej 2012.
Karolina Groń (20 lat), Gabriela Olszak (18 lat) i Aleksandra Ziółkowska (18 lat). To dziewczyny, które jako pierwsze zakwalifikowały się (24 marca) do czerwcowych wyborów Miss Polonia Ziemi Nowosądeckiej 2012.

Jury miało okazję poznać bliżej kandydatki do korony najpiękniejszej panny w regionie. Oceniało ich błyskotliwość, inteligencję, umiejętność poruszania się na scenie oraz sylwetki. - „Tegoroczny casting nie przyciągnął zbyt wielu kandydatek". - mówi Joanna Durlak, organizatorka konkursu. - „W ubiegłym roku z ok. 60 dziewcząt już za pierwszym razem wybraliśmy finałową piętnastkę! Nie wiem, czym to jest spowodowane? Piękną pogodą, czy może tym, że sądeczanki nie mają odwagi?”. W sumie od godz. 12 do 16 zgłosiło się 10 kandydatek, z czego jedna nie zakwalifikowała, gdyż nie ukończyła 18 lat.
     Jako jedna z pierwszych przed jurorami, wśród fleszy aparatów fotograficznych i kamer, zaprezentowała się Ola Ziółkowska z Tęgoborza, uczennica Jezuickiego Centrum Edukacji. Jej urodę, nienaganną figurę, naturalne blond włosy oraz umiejętność poruszania się na podium od razu zauważyły media. Ola bardzo chętnie, z wdziękiem i bez tremy pozowała. Widać, że obiektyw ją lubi. Rozumie, że uczestniczenie wyborach Miss wiąże się z obecnością fotografów i dziennikarzy. Chętnie też odpowiadała na pytania. - „To mój pierwszy kontakt z tego typu konkursem, ale czuje, że to mój żywioł. Interesuję się sportami wodnymi, skuterami oraz muzyką. Lubię też śpiewać, a do udziału w castingu zmotywowali mnie rodzice, rodzeństwo oraz znajomi” - mówiła. Z kolei Gabrysia Olszak z Mokrej Wsi (gmina Podegrodzie), uczennica drugiej klasy I LO w Nowym Sączu, interesuje się sportem, muzyką, a także tańcem. Tańczy w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Podegrodzie”.   Co daje udział w castingu? Joanna Durlak odpowiada - „Oprócz możliwości sprawdzenia siebie, umożliwia przeżycie wielkiej przygody. Dziewczyny mają szansę zaistnieć w świecie modelingu i reklamy, zapraszamy kandydatki z powiatu nowosądeckiego. Warto spróbować!”. I dodaje - „Z Nowego Sącza pochodzi ubiegłoroczna vice Miss Polonia Marcela Chmielowska”. 
      Drugi casting odbędzie się 14 kwietnia w godz. 12 - 16. W majowe weekendy finalistki będą uczestniczyły w zajęciach przygotowujących do wyborów Miss Polonia Ziemi Sądeckiej 2012. O tytuł Najpiękniejszej Sądeczanki powalczą 2 czerwca o godz. 18. w nowosądeckim MOK.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica