Nowe Kino – Nowy Sącz po raz drugi.

Nowe Kino – Nowy Sącz po raz drugi.
Festiwal Filmowy Nowe Kino – Nowy Sącz odbędzie się w dniach 17 – 18 listopada. Wydarzenie ma krajowy zasięg i jest konkursowym przeglądem krótkometrażowych filmów fabularnych.

Zgłoszenia do Festiwalu Nowe Kino – Nowy Sącz mogą nadsyłać zarówno studenci i absolwenci szkół filmowych, ale także twórcy - amatorzy, którzy chcą zaprezentować swoje produkcje. - Nie ma żadnych ograniczeń z wyjątkiem fabularnego charakteru produkcji oraz czasu jej trwania czyli do 30 minut. Tematyka filmów także jest dowolna, ważne jest jednak, aby były zrozumiałe i komunikatywne – mówi reżyser filmowy i teatralny oraz dyrektor artystyczny festiwalu Robert Gliński - W tym roku oprócz znanych z zeszłego roku nagród doszły nowe - za zdjęcia oraz nagroda publiczności. Ponadto chcemy zaktywizować nowosądecką młodzież i zachęcić ją do oglądania polskich filmów. Stąd pomysł na konkurs na recenzję filmową oraz nagrodzenie najlepszych recenzentów.
   Filmy ocenią jurorzy: Kinga Dębska (przewodnicząca), Miłosz Horodyski, Paweł‚ Sztompke, Wojciech Staroń i Joanna Żółkowska. - Wspólnie zapisujemy kolejne karty historii tego festiwalu – mówi zastępca prezydenta Wojciech Piech. - Mam nadzieję, że festiwal filmowy, podobnie jak teatralny, stanie się markowym produktem kulturalnym Nowego Sącza, który będziemy prezentować w mieście, w regionie i w całym kraju. Festiwal będzie składał się z kilku bloków konkursowych.
    Główne nagrody  to: Złoty Sędziwój (5 tys. zł), Srebrny Sędziwój  (3 tys zł), Brązowy Sędziwój ( 1 tys. zł) dla reżysera. Aktorski Sędziwój (2,5 tys. zł),  Foto Sędziwój (2 tys. zł ) - za najlepsze zdjęcia do filmu. Sędziwój publiczności – statuetka dla filmu, który otrzyma najwięcej głosów publiczności

( MK) fot. UM NS
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica