Noworoczne spotkanie krynickich twórców spod Kasztana.

Noworoczne spotkanie krynickich twórców spod Kasztana.
Od wielu lat tradycją jest, że Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria Pod Kasztanem ( wcześniej Oddział Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych ) organizuje w swojej siedzibie spotkania noworoczne.
 
Tradycją Krynickiego Stowarzyszenia Twórców Galeria Pod Kasztanem stały się spotkania noworoczne, w których uczestniczy burmistrz miasta. Tak było i tym razem. Dariusz Reśko, włodarz uzdrowiska złożył artystom życzenia oraz wpisał się do Księgi Pamiątkowej. Nie zabrakło tortu, czerwonego barszczyku z pasztecikami, kawy i herbaty.
   Założycielką i prezesem Krynickiego Stowarzyszenia Twórców Galeria Pod Kasztanem przez wiele lat była Grażyna Petryszak. Obecnie jest nią Celina Kopacka. Organizacja skupia malarzy, rzeźbiarzy i poetów.  Celem jest m.in. promocja twórczości regionalnej, organizowanie wystaw, a także wieczorów autorskich.
*****
W 2003 roku Starosta Nowosądecki uhonorował Stowarzyszenie Twórców „Galeria Pod Kasztanem” Srebrnym Jabłkiem Sądeckim. Dwa lata później organizacja otrzymała wyróżnienie w Konkursie Marszałkowskim „Kryształy Soli”, a w 2008 r. – medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Małgorzata Kareńska fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica