Noworoczno - karnawałowe spotkanie Pod Kasztanem.

Noworoczno - karnawałowe spotkanie Pod Kasztanem.
Tradycyjnie odbyło się (28 stycznia) spotkanie noworoczno – karnawałowe przyjaciół Krynickiego Stowarzyszenia Twórców Galeria "Pod Kaszatem". Wśród gości nie zabrakło Dariusza Reśko, burmistrza uzdrowiska, który - jak wielokrotnie powtarza- czuje się tu jak u siebie w domu.

Zgromadzeni złożyli sobie noworoczne życzenia oraz wznieśli toast. W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Młodzież wykonała pieśni bożonarodzeniowe: „ Kolęda płynie z wysokości” i „Wśród nocnej ciszy”. Nie zabrakło również „Kolędy dla nieobecnych” do muzyki Zbigniewa Preisnera, z tekstem Szymona Muchy. Spotkanie zakończyła degustacja ciast upieczonych specjalnie na tę okoliczność.
***
Stowarzyszenie Twórców Galeria „Pod Kasztanem” powstało w 2009 roku z inicjatywy malarki Grażyny Petryszak. Jego celem jest promowanie miejscowych twórców poprzez organizowanie wystaw plenerowych i poplenerowych, a także wydawanie katalogów i książek z poezją i malarstwem. Galeria zajmuje dwa pomieszczenia na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego 31. Jej wnętrze urządzone jest przytulnie i nastrojowo. Posiada kominek opalany drewnem, a ściany zdobią obrazy krynickich artystów.
 
Małgorzata Karenska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica