Oskar i Pani Róża. Warsztaty & pokaz teatralny.

Oskar i Pani Róża. Warsztaty & pokaz teatralny.
Młodzi uczestnicy intensywnych i pracowitych warsztatów teatralno – scenicznych, zorganizowanych  pod okiem Jana Jakuba Należytego, zaprosili na pokaz „Oskar i Róża” będący owocem  ich kilkudniowej  pracy. 

 

„Warsztaty z mistrzem Janem” to cykl kilkudniowych zajęć, które odbyły się z Janem Jakubem Należytym, aktorem, piosenkarzem, satyrykiem, wykonawcą piosenek autorskich i francuskich, autorem sztuk teatralnych. Artysta jest związany z Krynicą – Zdrój. Kilka lat temu mieszkał w uzdrowisku, występował tu również na estradzie.

   Warsztaty obejmowały zajęcia z dykcji, interpretacji utworów, ruchu scenicznego i autoprezentacji, Zawierały elementy i podstawy aktorstwa. Zajęcia zakończyło przygotowanie pokazu teatralnego „Oskar i Róża” na podstawie książki Érica - Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem. Odbył się on w Kościele Zdrojowym, w sobotę 10 października.

*****
Oskar i pani Róża  to książka Érica - Emmanuela Schmitta, wydana w 2002 roku ( w Polsce - w 2004 r). Opowiada o chłopcu nieuleczalnie chorym na raka. Każdego dnia odwiedza go Pani Róża, wolontariuszka. Różnymi opowieściami pomaga mu pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla niego zadanie, które polega na przeżywaniu kolejnych dni w taki sposób, jakby było to 10 lat. Pisze również list do Boga. 

    Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015.


Małgorzata Kareńska fot. aut 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica