Przejścia. Wystawa tkaniny artystycznej Macieja Strumiłły.

Przejścia. Wystawa tkaniny artystycznej Macieja Strumiłły.
„Przejścia” to tytuł wystawy tkaniny artystycznej scenografa młodego pokolenia Macieja Strumiłły, której wernisaż odbył się dzisiaj (4 stycznia) w krynickiej Galerii Sztuki „Siedlisko”.

- "Od zawsze tworzę tkaninę, która w moim wykonaniu była tworem tkanym, następnie sitodrukiem, a w tej chwili - jest pewnego rodzaju znakiem. Prace mają symbolikę filozoficzną przejścia. Przekraczając pewne bariery człowiek zmaga się ze samym sobą. Przekracza bramy, które otwierają nowe możliwości. - wyjaśnia Maciej Strumiłło.  I dodaje - W moim dorobku znajduje się wiele tkanin, które są obiektami autonomicznymi, w tym sensie, że nie stanowią one jednego z wielu elementów utworu plastycznego, lecz są integralną reprezentacją samych siebie. Na gotowych tkaninach dokonuję różnych przemian plastycznego warsztatu. Bardzo wiele tkanin jest używanych przeze mnie po prostu jako podłoże – malarskie, podłoże do druku, i element struktury tkackiej. Tkanina, która jest moją specjalnością łączy w sobie kreatywność, wykorzystanie technologii, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Moja tkanina to pomysł i wiedza ale także pasja ,bez której kreacja jest niemożliwa”.
     Maciej Strumiłło bardzo krótko uprawiał malarstwo olejne. Zajmuje się - jak mówi - grafiką na użytek sztuki przez duże „S”. Zawodowo jest scenografem. Interesuje go kostium teatralny i ruch sceniczny. Wernisaż jednej z największych wystaw prac artysty odbędzie się 9 marca w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim. Natomiast scenografię jego autorstwa zobaczyć będzie można we wrocławskim Teatrze „Arka” w sztukach: „Pani Dulska” (reż. Dariusz Taraszkiewicz), a także „Król Maciuś Pierwszy” (reż. Renata Jasińska).
     Wystawę w Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju można zobaczyć do 15 stycznia
 
Tekst i foto. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica