Przy Tobie. Koncert poświęcony pamięci poetki Katarzyny Skoruch

Przy Tobie. Koncert poświęcony pamięci poetki Katarzyny Skoruch
W sobotni wieczór (12 stycznia) w Kościele Zdrojowym gościł Michał Gasz z zespołem. Artysta wystąpił w koncercie „Przy Tobie” poświęconemu pamięci tragicznie zmarłej poetki - Katarzynie Wiecińskiej (Skoruch). 

     Michał Gasz współpracuje z Piotrem Rubikiem. W sobotnim koncercie, który odbył się w ramach IX Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską, artyście towarzyszyli Adam Rybak i Tomasz Wójcik.
   - „Krynickim Spotkaniom z Kulturą Chrześcijańską patronuje bł. Jan Paweł II. Hasło tegoroczne to „Tylko tworząc kulturę można ją zachować, a sercem kultury jest jej stosunek do największej tajemnicy - tajemnicy Boga” - mówi ks. Bogusław Skotarek, proboszcz parafii pw. NMP.
     W tym roku oferta festiwalu jest bardzo bogata. IX edycję tego artystycznego wydarzenia rozpoczęło wspólne kolędowanie chóru nauczycielskiego „Akord” oraz grupy „Chwalcy Pana” z Nowego Sącza. Natomiast 28 kwietnia wystąpi Andrzej Sikorowski, piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów oraz lider krakowskiej grupy „Pod Budą”. Jak co roku dyrektorem artystycznym festiwalu jest maestro Robert Grudzień, organista, pianista i klawesynista.


tekst i foto Małgorzata Kareńska.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica