Radosław Wilczewski SYLWETKA ROKU 2020 - TALENT ROKU MTV24.TV

Radosław Wilczewski  SYLWETKA ROKU 2020 - TALENT ROKU  MTV24.TV
TALENT ROKU w plebiscycie NAJPOPULARNIEJSI 2020, w kategorii sportowej "SYLWETKA ROKU - TALENT ROKU" widzowie nasi i redakcje MTV24.TV , Planety Kobiet, Imperium Kobiet "statuetka" trafia w ręce RADOSŁAWA WILCZEWSKIEGO.

Ten młody zdolny zawodnik w swoich zainteresowaniach chce zdobyć kolejne nagrody, wyróżnienia w 2021 roku w planowanych zawodach kulturystycznych.
Trzymamy kciuki ! , Radek będzie gościem programu telewizji MTV24.TV "ROZMOWA Z GWIAZDĄ", porozmawiamy jak dojść do takiej sylwetki i planach na przyszłość.

RADOSŁAW WILCZEWSKI dla widzów MTV24.TV o sobie :

Urodzony 1998 w Grajewie. Pochodzę z dużej rodziny, która pokoleniami jest związana z naszym miastem i okolicami. Jestem technikiem budownictwa. Byłem radnym Młodzieżowej Rady Miasta Grajewo pierwszej kadencji. Zainteresowania to historia, natura, ekologia, budownictwo i sport.
Jak to się zaczęło?
Mając 9 lat pierwszy raz poznałem sport jakim jest kulturystyka i na czym polega. Z czasem zacząłem bardziej interesować się sportem przez tą dyscypline ale wiedziałem, że jeszcze niezbyt mógłbym ćwiczyć na siłowni więc zacząłem poznawać inne sporty.
-Pierwszą "zajawką" był rower. Jeździłem godzinami po naszym mieście.
-W szóstej klasie podstawówki mój nauczyciel wf p. Łajewski widział we mnie potencjał w bieganiu. Więc zaczął przygotowywać mnie i innych do zawodów w lekkoatletyce. Jeździłem od tej pory na zawody w bieganiu reprezentując szkołe. Nawet udało się zdobyć pierwsze miejsce w Biegu wilka w mojej kategorii. Kolejne większe sukcesy były w czasie technikum gdy dwa razy zająłem Trzecie miejsce i raz mistrza wraz z Przyjacielem Mateuszem Ruszczykiem w wojewodzkim Biegu na orientacje.
-Następnie brat zimą "zaciągnął" mnie na lodowisko przy ul. 11-go Listopada. Pierw niechętny byłem jeździć na łyżwach. Dla mnie to było trudne i ciężkie. Pewnego dnia pewien Przemek (z czasem stał się przyjacielem) spytał czy będę się z nim ganiał na lodowisku. Był szybki i świetnie jeździł - miałem w nim wzór. Wielką radością było gdy dałem radę go dogonić. Przez tego kumpla pokochałem te zimową dyscyplinę. Od tego czasu czekam co roku na lodowisko w naszym Grajewie.
-W wieku 13 lat zacząłem chodzić na boisko by grać z kolegami w piłkę nożną. Zawsze byłem na obronie. Gram aż do dziś. Od kilku lat regularnie gram i organizuje różne sparingi z zaprzyjaźnionymi grupami z różnych miejscowości. W roku 2020 zagraliśmy około 60 meczyków w, których też grali obcokrajowcy (głównie Ukraińcy i Białorusini). Wcześniejszych latach grali też Niemiec, Rosjanin, Amerykanie czy Polacy mieszkający na obczyźnie (Grecja, wlochy, USA i z Wielkiej Brytanii). Na naszym boisku nie ma podziałów religijnych, rasowych czy narodosciowych. Gramy bo lubimy i tyle.
-Próbowałem też sił w kalistenice odkąd powstawał park Street workout lecz na to trzeba bardzo dużo czasu i chęci. Czasem poćwicze na drążkach ale rekreacyjnie.
-od kilku lat trenuje pod siłe i sylwetke. Regularne treningi i dieta przyniosły efekty aż z decytowałem się na zawody. Wybór padł na Sopot ponieważ cieszy się najlepszą opinia wśród startujących. Zawody były dla mnie bardzo ekscytujące i zaskoczeniem tym, że znalazłem się na podium. Atmosfera była przyjazna a organizatorzy w pełni zapału i profesjonalizmu.

Jak wyglądał początek tej pasji?
Zaczęło, że przypadkiem włączyłem zawody kulturystyczne w telewizji jak byłem mały. Widząc jak ci kulturyści wyglądają i co robią z mięśniami w czasie pozowania to było dla mnie szokujące. Zafascynowało mnie to, że można tak wyglądać. W tym czasie wiedziałem, że chce trenować i spróbować się na scenie. Kulturystyka to sport, który pokazuje charakter.

Czy to łatwy sport?
Ciężki jak większość dyscyplin. Ten sport wymaga sporo poświęceń, cierpliwości oraz zaangażowania. Trzeba rozbudować muskulature przez trening, diete i odpowiednią regenerację. Na zawody trzeba redukować tłuszczową mase ciała by uwidocznić mięśnie. Dieta w czasie przygotowań do zawodów nie jest łatwa gdy jeszcze trzeba utrzymać formę, kondycje i jednocześnie spalać tłuszcz. Z 86kg zszedłem na 73,2kg przy 8% tłuszczu w organizmie. Jeszcze dochodzi odwodnienie organizmu w pewnym stopniu aby bardziej było widać szczegóły sylwetki.

Jak jest spostrzegana kulturystyka?
Ilu ludzi tyle opinii. Często wielu nie wie nawet na czym polega to. Aby trafnie oceniać trzeba poznać. Bywa, że słyszę ,,kulturystyka jest na pokaz "-zawsze mnie to trochę denerwowało gdyż nikt nie zwróci uwagi, że każdy sport z udziałem widowni jest swego rodzaju pokazem, widowiskiem czy show. Spotykam się też z dobrymi opiniami i nie tylko u sportowców. Popularność sportów sylwetkowych rośnie na świecie i w naszym kraju więc wychodzi, że jednak coś ludzi przekonuje do tego.

Co się tobie spodobało w tej dyscyplinie? Jak czujesz się na scenie?
Kulturystka spodobała mi się gdyż jest ciekawa i widać efekty uprawiania tego sport. Ten sport może być nawet na całe życie albo kilka lat. Mocno fizyczna dyscyplina lecz to nie jest barierą dla osób, które chcą. Są zawody dla młodzieży, dorosłych, seniorów czy dla osób niepełnosprawnych.
Na scenie bardzo swobodnie czułem się i nie przeszkadzał fakt, że byłem w samych slipkach przed sporą widownią. Przyjaciel przed startem zmotywował mnie mówiąc ,,A kulturysta tylko gacie ma bo reszta to jego mięśnie "-od tego czasu nie wstydzę się wyjść na scene. Pozując czułem satysfakcje i to, że ludziom podoba się efekt mojej pracy.

Kim chcesz być?
Lepszym kulturystą i człowiekiem. Ten sport pokazuje, że ciągle można poprawiać się wizualnie więc czemu też nie z charakteru. Marzy mi się dostanie do reprezentacji Polski w kulturystyce.
W przyszłości chciałbym zacząć reprezentować moje miasto , było by to dużym krokiem w mojej karierze , otrzymanie takiego zaufania na początku kariery to ogromna pomoc.

Kulturystka jest dla każdego ale nie każdy będzie kulturystą. Szanujmy ludzi z pasją! Nie ważne co to jest czy bieganie, fotografia, jazda w terenie czy taniec.

Pozdrawiam pasjonatów swych pasji!

Dziękuję rodzinie i przyjaciołom za wiarę we mnie gdy zaczynałem coś nowego i gdy starałem się osiągnąć cel. Wsparcie ludzi daje zawsze sukcesy i uśmiech na twarzy. Dziękuję redakcji MTV24.TV , Planety Kobiet i Imperium Kobiet za to wyróżnienie.

Opracował: MTV24.TV (2021) www.mtv24.tv
Partnerami plebiscytu "NAJPOPULARNIEJSI 2020" są firmy:

ComfortRent - www.comfortrent.com.pl 

Prezentera programów "Rozmowa z Gwiazdą" ubiera firma : BAMEHA  www.sklep-bameha.pl 
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica