Rzeźby Michała Batkiewicza stanęły na krynickim Deptaku.

Rzeźby Michała Batkiewicza stanęły na krynickim Deptaku.
Na krynickim Deptaku stanęły prace rzeźbiarza Michała Batkiewicza. Pochodzący z Nowego Targu artysta tworzy w drewnie, brązie, stali szlachetnej i kamieniu. Na płycie rozstawiono kilkanaście rzeźb, które mają  różnorodną tematykę. Są wśród nich postacie zwierząt, mające symboliczne znaczenie. 
 
Michał Batkiewicz urodził się w 1957 roku w Nowym Targu. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a także wydziału rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
     Jego prace znajdują się w USA, Kanadzie i Argentynie. Autor monumentalnych realizacji, wykonał m.in. w skali 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago w USA. Zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton, a także liczne rzeźby plenerowe i pomniki w Hamburgu, Buenos Aires, Turynie oraz w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Artysta jest też autorem tablic pamiątkowych, statuetek okolicznościowych oraz medali. 
     Michał Batkiewicz w rzeźbach symbolicznie pokazuje swoje refleksje, filozofię. Zdaje się mówić: "człowieku zastanów się skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz! weź przykład ze zwierząt, popatrz na nie - są nieskażone, prawdziwe, dobrze że są - słuchają i kochają". 
Organizatorem wystawy prac Michała Batkiewicza na krynickim  Deptaku jest Centrum Kultury. 

Małgorzata Kareńska fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica