Śpiewaj i tańcz. Koncert Ogółnopolskich Warsztatów Artystycznych

Śpiewaj i tańcz. Koncert Ogółnopolskich Warsztatów Artystycznych
W Pijalni Głównej (9 lipca) odbył się koncert finałowy festiwalu „Śpiewaj i tańcz”, który podsumował VII edycję Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych dla dzieci i młodzieży. Na scenie młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. 
    

W ich repertuarze nie zabrakło kompozycji z okresu międzywojennego (Dzisiaj, jutro, zawsze), lat 50., 60. 70. 80. („A cóż to za romans był”, „Zakochani są wśród nas”, „Chłopiec z gitarą”, „Brzydula i rudzielec”, „Bananowy song” i „Zakochany Pierrot”).Publiczność, wśród której nie zabrakło rodziców młodych artystów, a także turystów i kuracjuszy podziwiała i oklaskiwała m.in. układ taneczny „Marynarze”. VII edycja festiwalu „Śpiewaj i tańcz” została objęta patronatem burmistrzów: Krynicy i Muszyny oraz Krynickiej Organizacji Turystycznej SKOT. 
******
Warsztaty „Śpiewaj i tańcz” odbywały się w hotelu „Beata” w Muszynie. Wzięły w nich udział uzdolnione artystycznie dzieci i młodzież, którzy pod okiem doświadczonych instruktorów przez dwa tygodnie rozwijały swoje umiejętności wokalne, sceniczne i taneczne. Młodzi artyści uczyli się m.in. interpretacji tekstu, pracy z mikrofonem, choreografii, ćwiczyli układy taneczne, ale także zachowania na scenie, zasad stylistyki i wizażu oraz aranżacji kostiumu. Organizatorem warsztatów był Impresariat Edukacyjno - Artystyczny Ars Fabrica oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości Convivo przy współpracy Klubu Sportowego 7Coma7 oraz Stowarzyszenia Okolic Kultury Elżbiety Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica