Śpiewy cerkiewne na płytach Fonoteki Starostwa Nowosądeckiego

Śpiewy cerkiewne na płytach Fonoteki Starostwa Nowosądeckiego
Ks. Piotr Pupczyk proboszcz krynickiej parafii prawosławnej pw. św. Włodzimierza i Piotr Trochanowski, dyrygent chóru cerkiewnego otrzymali wczoraj (10 stycznia) cztery płyty nagrane w ramach Fonoteki Powiatowej. 

- Tym samym, nasza fonoteka liczy już 115 płyt. To bogaty zbiór. Będziemy pracować nad kolejnymi płytami i zawsze jesteśmy otwarci na dalszą współpracę. Takie nagrania pozostają na pokolenia – powiedział wicestarosta Mieczysław Kiełbasa. 
     Dwie płyty zawierają nagranie nabożeństwa drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, kolejna to zapis z I Międzynarodowego Festiwalu Śpiewów Cerkiewnych, który odbył się w Krynicy - Zdroju. Na czwartym krążku można posłuchać kolęd w wykonaniu chóru Kliros działającego na terenie dekanatu nowosądeckiego. - Chór tworzy duchowieństwo i pracownicy cerkwi – mówi ks. Piotr Pupczyk. - To pierwszy zapis utworów tego zespołu i cieszę się, że nagraliśmy kolędy, czyli utwory radosne. Śpiewy i liturgia zapisane na tych płytach były nagrywane „na żywo”, a nie w studio. Są one tym bardziej wartościowe. Bardzo dziękuję za możliwość zapisania, nagrania i wydania tych płyt. Szczególnie dziękuję Józefowi Puściźnie, dyrektorowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, który czuwał nad procesem nagrywania.
- To nasza pierwsza płyta. Mieliśmy co prawda nagrania dla telewizji czy podczas różnych festiwali, ale to nie to samo. Teraz mamy swoją płytę! Dziękujemy władzom Powiatu Nowosądeckiego za ten pomysł i wsparcie - cieszy się zadowolony z nagrania płyty Piotr Trochanowski
 
Oprac. Red. M foto Starostwo Powiatowe Nowy Sącz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica