Sylwia Grzeszczak – wisienką na torcie cyklu Krynica – Źródłem Kultury.

Sylwia Grzeszczak –  wisienką na torcie cyklu Krynica – Źródłem Kultury.
Sylwia Grzeszczak wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów wraz z zespołem wczorajszym (24 lutego) koncertem zakończyła 3. zimową odsłonę cyklu Krynica – Źródłem Kultury. Do Pijalni Głównej przyciągnęły tłumy fanów artystki.

Sylwia Grzeszczak podbija serca fanów w całej Polsce.  W Pijalni Głównej wystąpiła po raz drugi. I tym razem również nie zabrakło największych jej hitów: „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka” oraz „Tamta dziewczyna”.
    Wokalistkę Sylwię Grzeszczak (ur. 1989 r) zadebiutowała na scenie mając 5 lat. Zaśpiewała w popularnym programie TVP „Od przedszkola do Opola”. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego oraz do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu (klasa fortepianu).
    Jest laureatką „Drzwi do kariery” (2004). Rok później uczestniczyła w czwartej edycji programu „Idol”. Zajęła pierwsze miejsce w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla. Publiczność szerzej poznała artystkę dzięki jej współpracy z Liberem, z którym stworzyła niezwykły duet - połączyli młodzieńczą siłę, doświadczenia, piękny śpiew i grę na fortepianie z elektryzującym rapem.
      Do tej pory artystka wydała cztery albumy studyjne: „Ona i On” z Liberem (2008r) , oraz trzy solowe: „Sen o przyszłości”(2011) , „Komponując siebie” (2013) oraz „Tamta dziewczyna”(2016). Singiel i teledysk "Tamta dziewczyna", promujący nowy album (o tym samym tytule) oraz 3 tygodnie po premierze osiągnął ponad 16 milionów odtworzeń!
    „Krynica Źródłem Kultury” jest cyklem szeregu wydarzeń skierowanych do odbiorców z całej Małopolski, szczególnie gości i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Oferta wpisuje się w oczekiwania różnych grup odbiorców, młodszych i starszych. Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. wraz z Gminą Krynica-Zdrój.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica