Teatr Klinika lalek z "Księgą gór" - na Deptaku.

Teatr Klinika lalek z "Księgą gór" - na Deptaku.
Na Deptaku (2 maja) wystąpił wędrowny teatr „Klinika lalek” z Wolimierza. Mimo deszczowej pogody zgromadził liczną publiczność, której zaprezentował spektakl „Księga gór”. 

W przedstawieniu wystąpiły ogromne lalki, jeżdżące machiny, stwory, ludzie i żywioły, a dopełniła je muzyka grana na żywo przez aktorów. Tematem opowieści jest powrót na ziemię z przestrzeni międzygwiezdnej sondy kosmicznej, wystrzelonej 50 tysięcy lat temu. Po upływie tego czasu na planecie ludzi panuje chaos, gdyż zbliża się koniec świata. Pozostali na niej tylko pacjenci(publiczność i aktorzy), a także ich opiekunowie, doktorzy, specjaliści od chorób przyszłości. Dzień przed końcem świata zalecają publiczności terapię, która polega na ćwiczeniach w wyzwalaniu endorfin.
    W tym celu przywołują do życia wielką lalkę, Ducha Gór - Rzepichę, wraz z jej ekscentrycznymi przyjaciółmi. Przybywają więc trzej wieszczowie narodów : Chopin, Goethe i Haszek. Zakochani nieszczęśliwie, do szaleństwa w pięknej Lorelaj, syrenie znad Renu, tworzą dzieła swojego życia. Przed publicznością tańczą więc Doktor Faust, Dzielny Wojak Szwejk oraz rozbójnik Ondraszek, wyrwany z rozpaczy serca Chopina. Na scenie pojawia się również Księżniczka Emma, miłość Liczyrzepy, zaklęta w kosmiczną Żabę. Widowisko kończą zaślubiny Liczyrzepy z Żabenną/Emmą.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica