Transmisja baletu KOPCIUSZEK z Het Nationale Ballet z Amsterdamu, w niedzielę 9.06.2013r w krakowskim Kijów.Centrum poleca: Małopolskie.TV

Transmisja baletu KOPCIUSZEK z Het Nationale Ballet z Amsterdamu, w niedzielę 9.06.2013r w krakowskim Kijów.Centrum poleca: Małopolskie.TV
9.VI.2013 w KIJÓW CENTRUM "Kopciuszek" poleca: Malopolskie.TV
 Pantofelek leży jak ulał, ale panna gdzieś się zagubiła…

Transmisja baletu KOPCIUSZEK z Het Nationale Ballet z Amsterdamu, w niedzielę 9.06.2013r w krakowskim Kijów.Centrum

 

Balet pt. Kopciuszek, w choreografii autorstwa cenionego Christophera Wheeldona (jednego z największych na świecie i najbardziej rozchwytywanych choreografów czasów obecnych, mieszkającego obecnie w San Francisco ), miał premierę w Teatrze Muzycznym w Amsterdamie w grudniu 2012 roku. Pod wpływem opowieści braci Grimm pt. Kopciuszek, Wheeldon stworzył czarujący zestaw - balet do wspaniałej muzyki Prokofiewa, z piękną scenografią i kostiumami zaprojektowanymi przez brytyjskiego projektanta, Juliana Croucha, który krakowskiej publiczności kina Kijów.Centrum jest znany między innymi ze spektakularnej scenografii i kostiumów do opery Satyagraha, która transmitowana była na żywo w jakości HD z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku w poprzednim Sezonie Operowym.

W wersji Wheeldona, Kopciuszek jest nieco odmieniony - jego łzy pozwalają wzrastać magicznemu drzewu, które wraz z czterema tajemniczymi duchami, spełnia wszystkie życzenia Kopciuszka. Choreograf, będący jednocześnie reżyserem spektaklu nadaje znanej historii smutnej, lecz pięknej dziewczyny nowego charakteru i smaku. Kopciuszek przedstawiony jest nie tylko jako ofiara całego zamieszania, a rola Księcia jest o wiele bardziej znacząca niż zazwyczaj. Być może i pojawia sie na białym koniu, przysłowiowo ratując swoją wybrankę z opresji, lecz tym razem Książe ma do powiedzenia o wiele więcej.

Balet KOPCIUSZEK zaskoczy widzów także wyjątkowymi efektami scenicznymi. Wheeldon i Crouch zdecydowali się na przedstawienie libretta w sposób niemal filmowy, co pozwoliło przenieść niemal tysiącletnią historię zaginionej właścicielki najbardziej znanego pantofelka wszech czasów, prosto do XXI wieku.

Zapraszamy na kolejną transmisję
Wakacyjnego Cyklu Operowo- Baletowego 2013!!!


 

KOPCIUSZEK

Bilety: 45 zł
Rezerwacje: 12 433 00 33 oraz kijow@kijowcentrum.pl
Więcej szczegółów na www.kijow.pl
 

9 czerwca 2013 ;godzina: 17:00
Kijów.Centrum
al. Krasińskiego 34

 Materiały dzięki uprzejmości  KIJÓW CENTRUM  ( www.kijow.pl )
 Małopolskie.TV zaprasza do KIJÓW CENTRUM - Kraków
 Poleca: M & A  MEDIA  , PROJEKT INFO ( www.projektinfo.pl )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica