Tylko w MTV24.TV : Marika Krajniewska " Pisarz poleca, czyli subiektywny strzał w dziesiątkę"

Tylko w MTV24.TV : Marika Krajniewska " Pisarz poleca, czyli subiektywny strzał w dziesiątkę"
Dla widzów MTV24.TV
Tylko w MTV24.TV : Marika Krajniewska " Pisarz poleca, czyli subiektywny strzał w dziesiątkę"


Nic nie robić, nie mieć zmartwień, tylko książki sobie czytać – ot marzenie, na które rzadko sobie możemy pozwolić. A jak już pozwolimy, to… No właśnie, to co wtedy? Po co sięgnąć w zimowy wieczór? Oto dziesięć strzałów, które bardzo gorąco polecam:

1. Dzieci szczęścia, Hermann Scherrer, wydawnictwo Gall – lektura dla wszystkich, będąca kopniakiem motywacyjnym dla Europejczyków, czyli odpowiedź na pytanie jak być szczęśliwym w naszych realiach. Okazuje się, że wszystko jest bardzo proste i niezwykle atrakcyjne.

2. Czerwony kapitan, Dominik Dan, Media Rodzina – kryminał z niezwykle wysublimowanym poczuciem humoru, który nie zaburza fabuły, lecz ją podkręca. W tym przypadku najbardziej polecam wersję audio książki, w której Maciej Stuhr wciela się we wszystkie postacie, nadając każdej z nich swoje indywidualne cechy. Niezwykłe.

3. Historie, w których nic się nie dzieje, Igor Kulikowski, Papierowy Motyl – zbiór opowiadań o tym, co najważniejsze. „Tego idealnego dnia tak właśnie będzie. Na nasz znak rozpocznie się wiosna. Świat zakwitnie na nowo, a wszystkie z tych najlepszych rzeczy, które mają się nam zdarzyć, zdarzą się. Ponieważ wszystko wciąż będzie jeszcze przed nami” (fragment).

4. Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak może życie, Marcel Woźniak, Wydawnictwo MG – pełna pasji opowieść o autorze „Złego”, historia pisana z dbałością o szczegóły z zacięciem poszukiwacza.

5. Piąta umowa. Toltecka księga mądrości, Ruiz Don Miguel, Ruiz Don Jose, wdawnictwo Medium – pozycja obowiązkowa dla wszystkich. Jest to recepta na wszystkie bolączki tego świata. Pomost do umiejętnego życia w szczęściu, tu i teraz. Krótki pomost i bardzo solidny.

6. Pracownia dobrych myśli, Magdalena Witkiewicz, Filia - Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, wtedy stworzą nowy wzór. Ale trzeba o tym wiedzieć. Nic dodać, nic ująć, trzeba przeczytać.
7. Neponset, Agnieszka Osiecka, Prószyński i s-ka –niepublikowana dotąd powieść, którą Agnieszka Osiecka napisała na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pamiętnik obserwatorki nie tylko własnego życia.

8. Cztery strony twarzy, Adam Buszek, Papierowy Motyl – tomik poezji, na który składają się nie zwykle trafnie i ładnie dobrane słowa, wywołujące emocje. Genialna okładka Łukasza Różyńskiego jest wisienką na torcie. Doskonały prezent dla każdego.

9. Nakarmić kamień, Bronka Nowicka, Biuro literackie – Literacka Nagroda Nike 2016. Prozatorskie migawki jak na wypłowiałych fotografiach. Na chwilę, za chwilę, przez chwilę. Do refleksji i by nie zapominać o tym, co było.

10. Harry Potter i przeklęte dziecko, Rowling J.K., Tiffany John, Thorne Jack, Media Rodzina – dla dzieci i dorosłych, głównie za publikację w postaci scenariusza teatralnego. Niezwykle pobudza wyobraźnię, a także daje wiedzę o formacie scenariusza. Oparty głównie na dialogach tekst daje naszej wyobraźni ogromne pole do popisu.

Marika Krajniewska – urodzona w Sankt Petersburgu polska pisarka, właścicielka wydawnictwa Papierowy Motyl. Autorka m.in. „Schroniska” i „Białych nocy”. Od jej książek nie sposób się oderwać. Mówią o niej „mistrz emocji w opowieści”.

Opracował : IK TV RECORDS   dla  widzów  MTV24.TV
Współpraca  : Ilona Adamska   I.D.MEDIA


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica