VI Kiermasz Staroci: antyki, stara biżuteria, bibeloty …

VI Kiermasz Staroci: antyki, stara biżuteria, bibeloty …
Około 70 wystawców z całej Polski (24 i 25 maja) przyjechało na sądecki rynek, gdzie zorganizowano VI Kiermasz Staroci. Byli to kolekcjonerzy pocztówek, znaczków, zegarków, płyt, bibelotów, a także osoby zajmujące się renowacją starych mebli, rzemiosłem oraz rękodziełem ludowym.

Podobnie, jak w latach ubiegłych do Nowego Sącza przyjechało ok. 70 wystawcy z Warszawy, Łańcuta, Piotrkowa Trybunalskiego, Starachowic, Łodzi, Tarnowa, Bochni, Krosna i Jasła. – "Na kiermasz zjeżdżają kolekcjonerzy z całej Polski. Kilka lat temu, kiedy zaczynaliśmy imprezę, przyjeżdżały głównie osoby z regionu. Dzisiaj, są nawet kolekcjonerzy z Ukrainy i Słowacji. To dwudniowa impreza, odbywająca się w ostatni weekend maja. Udział w niej jest bezpłatny" – mówi Klaudia Fałowska z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza.
    Nie zabrakło stoisk z antykami, bibelotami, biżuterią, sztuką użytkową, przepięknymi obrazami i wyrobami artystycznymi. Odwiedzający mogli nie tylko kupić, ale również skosztować tradycyjnych produktów regionalnych. Organizatorem Kiermaszu Staroci jest Urząd Miasta Nowy Sącz.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica