Wakacyjny Cykl Operowo- Baletowy 2013 ( 23.VI.2013) „CARMEN” GEORGESA BIZETA NA SCENIE KINA KIJÓW.CENTRUM

Wakacyjny Cykl Operowo- Baletowy 2013 ( 23.VI.2013) "CARMEN" GEORGESA BIZETA NA SCENIE KINA KIJÓW.CENTRUM
23.VI.2013 "CARMEN" w Kijów Centrum poleca: Małopolskie.TV
 „CARMEN” GEORGESA BIZETA NA SCENIE KINA KIJÓW.CENTRUM Wakacyjny Cykl Operowo- Baletowy 2013
W niedzielę 23 czerwca o godzinie 17:00 widzowie kina KIJÓW.CENTRUM obejrzą kolejną retransmisję z The Metropolitan Opera w ramach Wakacyjnego Cyklu Operowo- Baletowego 2013. Będzie to „Carmen” Georgesa Bizeta.
"Carmen" jest jednym z najpopularniejszych dzieł w światowym repertuarze operowym, a także najwybitniejszym dziełem Bizeta. Jednak za życia kompozytora spotkało się z niezrozumieniem i niechęcią do tego stopnia, że niektórzy biografowie doszukują się w tym przyczyny załamania nerwowego i przedwczesnej śmierci Bizeta. Utwory kompozytora zostały docenione dopiero po jego śmierci. Jedną z głównych ról w operze jest „Escamillo”, którego zagrał Teddy Tahu Rhodes - nowozelandczyk. W pełną zmysłowości, a jednocześnie wstrząsającą postać tytułowej Carmen wcieli się Elina Garanca.
„Jedna z najpopularniejszych oper wszech czasów, Carmen, opowiada o seksie, przemocy i rasizmie oraz ich nieoczekiwanym następstwie: wolności” – mówi Richard Eyre, reżyser przedstawienia opery Bizeta, utytułowany twórca filmowy, telewizyjny i teatralny, pięciokrotny laureat brytyjskiej Nagrody Oliviera. „Ta opera to niezaprzeczalnie jedno z największych dzieł sztuki. Jest zmysłowa pod każdym względem. Może być też szokująca” – twierdzi Eyre.
Kierownictwo muzyczne: Yannick Nézet-Séguin
Obsada: Barbara Frittoli jako Micaëla, Elina Garanca jako Carmen, Roberto Alagna jako Don José, Mariusz Kwiecień jako Escamillo
Reżyser: Richard Eyre
Czas trwania: 4h, II przerwy
Informacje o The Metropolitan Opera

Na "CARMEN" zaprasza Małópolslie.TV  &  Kijów CENTRUM -Kraków
Poleca; M & A  MEDIA  

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica