Wernisaż malarstwa Grażyny Petryszak.

Wernisaż malarstwa Grażyny Petryszak.
W sobotę, 17 grudnia w Galerii Sztuki Siedlisko odbędzie się wernisaż malarstwa krakowsko – krynickiej artystki Grażyny Petryszak.
 
Grażyna Petryszak urodziła się w Krakowie. Ponad 30 lat temu, wraz z mężem zamieszkała w Perle Polskich Uzdrowisk. Krakowskie klimaty, piękno i sztuka spowodowały, że jej pasją stało się malarstwo. Pracuje w technice akrylowej, olejnej i pastelach, stosuje też piórko, collage i techniki własne. Tematem jej prac są krajobrazy, martwa natura, ale przede wszystkim kwiaty.
     Z jej inicjatywy powstała Galeria „Pod Kasztanem” -  miejsce spotkań z malarstwem, rzeźbą, poezją i literaturą. Jest laureatką Plebiscytu „Gazety Krakowskiej” – „Człowiek Roku 2002. Za zasługi na rzecz środowiska twórczego i kulturalnego uzdrowiska otrzymała w 2008 r otrzymała „Złoty Herb Krynicy”. Została także wyróżniona przez Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2009 r. Rada Powiatu Nowosądeckiego przyznała jej medal „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej”, a w roku 2013 r została uhonorowana „Złotym Jabłkiem Sądeckim.  Wernisaż malarstwa Grażyny Petryszak odbędzie się 17 grudnia ( sobota ), godz. 16.00,
 
(MK). 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica