Wieczór autorski z pisarką i satyrykiem Marią Czubaszek - 1 lutego

Wieczór autorski z pisarką i satyrykiem Marią Czubaszek - 1 lutego
1 lutego na wieczorze autorskim w restauracji Hydropatia zagości Maria Czubaszek, pisarka, satyryk, dziennikarka i felietonistka oraz autorka wielu książek. Podczas spotkania z czytelnikami będzie możliwość zakupu jej książek wraz z autografem

  Maria Czubaszek jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa oraz Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Związana z radiem od 1960 roku, początkowo z Programem I, a następnie Programem III Polskiego Radia. Znana jest z wielu tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce. Prowadziła też cykl audycji radiowych "Bieg przez plotki". Pojawiała się również w programach "Ilustrowany Magazyn Autorów" oraz "Powtórka z rozrywki. Zajmowała się twórczością dla telewizji. Napisała dialogi do takich filmów, jak "Filip z konopi" i "Murmurando". Często gości w programie Pytanie na śniadanie, w którym „Czubaszek na śniadanie” wspólnie z Alicją Reslich - Modlińską komentuje wydarzenia z życia gwiazd.
      Prywatnie jest żoną muzyka jazzowego Wojciecha Karolaka, wielokrotnie goszczącego w Krynicy. W 2011 roku wydała książkę „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” (wraz z Arturem Andrusem). Oznaczona Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica