Wystawa prac plastycznych artystów spod znaku x

Wystawa prac plastycznych artystów spod znaku x
W krynickim Centrum Kultury Galeria Sztuki” Siedlisko” odbył się 13 kwietnia wernisaż malarstwa Grupy x „W poszukiwaniu wrażeń”. Prace plastyczne artystów można oglądać do 13 maja.
 
Grupa x – nazwa odwołuje się do matematycznej definicji, gdzie x jest symbolem niewiadomej. Udział w wystawie pt. „ Poszukiwanie znaczeń” biorą artyści: Anna Lewińska, Danuta Gaweł, Renata Magda, Sylwia Lis-Persona, Miłosz Horodyski, Paweł Wąsowicz. - „Znak, zdanie, gest, czy dźwięk nie mają znaczenia, jeśli nie odnoszą się do czegoś, co jest nam znane. Jeśli nie odnoszą się do żywego kodu, którym posługujemy się porozumiewając między sobą są puste. Jeśli nie odnoszą się do wspólnego doświadczenia są martwe. Stanowiska archeologiczne są pełne artefaktów, których znaczenie w przestrzeni kulturowej przez nie zajmowanej nie jest już znane. 
    Można je rekonstruować albo wymyślić na nowo. Człowiek od zarania dziejów poznając świat układał go w język znaków, szukał sensu, budował system, tworzył porządek. Układ drzewostanu stawa się świętym gajem, kamień symbolem, woda metaforą oczyszczenia. Dziś choć rzeczywistość wydaje nam się oswojona wciąż pozostaje na peryferiach tego co znane strefa, dla której szukamy znaczeń. Wehikułem który nas zabiera na terra incognita jest wyobraźnia”. – czytamy na zaproszeniu do odwiedzania ekspozycji, którą  można ogladać w Galerii Sztuki „Siedlisko”, ul. Piłsudskiego 19, Krynica- Zdrój do 13 maja.

(MK) fot. aut.
 Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica