XIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w "Patrii".

XIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w "Patrii".
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstały z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane są przez Małopolski Instytut Kultury. 

Podczas dwóch majowych dni (14 i 15 maja) można było zwiedzić kilkanaście wybranych obiektów i dzięki temu poznawać przeszłość i tradycje regionu. Impreza gościła także w Krynicy i Powroźniku. Do zwiedzania udostępniony został ekskluzywny hotel „Patria”, wybudowany w okresie międzywojennym przez Jana Kiepurę pod Górą Parkową. W dawnej sali balowej piękne modelki zaprezentowały zwiewne suknie z lat 20. i 30. XX wieku. Podczas pokazu mody standardy muzyczne z tamtych lat grała Orkiestra Zdrojowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Zwiedzającym udostępnione zostały do obejrzenia apartamenty Kiepury, które pamiętają lata świetności „Patrii”. Z przewodnikiem można było zwiedzić również pomieszczenie z piecem chlebowym, a także wejść na taras widokowy. Stojący przed hotelem samochód Renault Mona Sic z 1930 roku, należący do Macieja Mirka, dopełnił atmosferę lat międzywojennych.
     Natomiast w ramach MDDK w Powroźniku można było zwiedzić cerkiew p.w. Jakuba Młodszego. Odbył się w niej koncert pieśni łemkowskich, które wykonała Julia Doszna. Na akordeonie akompaniował jej Mirosław Bogoń.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-11-26 09:22:11 - PIldkwsh ip:189.71.254.193
What I find so interesting is you could never find this anywrhee else.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica