Za kulisami Parlamentu Europejskiego. Wystawa fotografii Jacka Balcewicza.

Za kulisami Parlamentu Europejskiego. Wystawa fotografii Jacka Balcewicza.
„Za kulisami Parlamentu Europejskiego”. To wystawa fotografii Jacka Balcewicza, dziennikarza, publicysty i fotografika. Ekspozycję można oglądać do 28 listopada w krynickiej Galerii Sztuki Siedlisko.

Jacek Balcewicz urodził się w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Jest absolwentem krakowskiego Wydziału Wiertniczo - Naftowego AGH w Krakowie. Odbył praktykę naukową w Instytucie Nafty i Chemii im. Asisibekowa w Baku (Azerbejdżan), a także staż dziennikarski w Ośrodku Informacji i Kultury Polskiej w Lipsku.
     Do 1990 roku był dziennikarzem prasy codziennej. W latach 1991 - 2000 związany z sektorem finansowym. W 2000 roku został współzałożycielem i publicystą pierwszego niezależnego miesięcznika branży energetycznej "Energia Gigawat". Od jesieni 2006 - zastępca redaktora naczelnego.
    Fotografują interesuje się od dziecka. Jest autorem zdjęć do kalendarzy, reklam oraz kilkudziesięciu okładek miesięczników ilustrowanych, a także "Przewodnika po żydowskim Krakowie". Mieszka na krakowskim Kazimierzu, któremu poświęcił pierwsze wystawy: "Labirynty Kazimierza" i "Bramy Kazimierza".

Małgorzata Kareńska fot. Andrzej Gulewicz


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica