Zaproszenie na wernisaż: "Nasze spotkania z Janem Pawłem II.

Zaproszenie na wernisaż: "Nasze spotkania z Janem Pawłem II.
"Nasze spotkania z Janem Pawłem II. To wystawa prezentująca wspomnienia mieszkańców Krynicy - Zdroju i osób związanych z miastem, którzy mieli możliwość spotkania Ojca Świętego.

Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy, który odbędzie się we czwartek, 1 października w Galerii Sztuki Siedlisko w Krynicy – Zdroju. - "Na wystawie można poznać historie osób, które otrzymały błogosławieństwo papieskie tuż swoim po ślubie. Pielgrzymowały do Rzymu pieszo czy znały Papieża z czasów sprzed pontyfikatu, kiedy pełnił posługę wikariusza, biskupa czy kardynała". – czytamy w zaproszeniu. - "W wielu relacjach powtarzają się pozdrowienia Jana Pawła II dla kryniczan i Jego wspomnienie z pobytów w naszym mieście w latach 50 XX wieku., związanych z wędrówkami po górach. Dla każdego była to wielka radość, wzruszenie i wspomnienia na całe życie". 
   Ekspozycja zaprezentuje wspomnienia mieszkańców uzdrowiska i innych osób związanych z nim, którzy uczestniczyli w spotkaniach z Ojcem Świętym. Podczas audiencji publicznych lub prywatnych  w Rzymie, czy w czasie Jego dziewięciu pielgrzymek do Polski.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Biblioteka Publiczna w Krynicy - Zdroju

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica