MUSZYNA NA ZIMĘ - DOBRE BO ZDROWE : Pijalnia Cechini Ujęcie Stanisław / Ujęcie Józef

MUSZYNA NA ZIMĘ - DOBRE BO ZDROWE  : Pijalnia Cechini Ujęcie Stanisław / Ujęcie Józef
DOBRE BO ZDROWE na "Muzyczną Zimę 2019" , odwiedzasz Muszynę zadbaj o zdrowie , zapraszamy na kurację wód mineralnych do Pijalni Cechini ( Muszyna Złockie ) Nazwa pijalni pochodzi od nazwiska znanej w regionie rodziny przedsiębiorców, którzy są właścicielami pijalni, jak również zakładu rozlewniczego wody mineralnej i przedsiębiorstwa budowlanego. Pijalnia ulokowana w budynku Rozlewni Wód Mineralnych MUSZYNA CECHINI. W pijalni udostępnione są wody lecznicze do kuracji pitnej z ujęcia Józef i Stanisław.

Ujęcie Stanisław jest w 0,33% szczawą wodorowęglanowo-wapniowo-żelazistą (HCO3-Ca, Fe) i pochodzi z odwiertu o głębokości 150 m, powstałego w 2000 r. Znajduje się obok Pijalni Cechini.

 

Ujęcie Józef jest w 0,19% szczawą wodorowęglanowo-wapniowo-magnezową (HCO3-Ca-Mg) i pochodzi z odwiertu  o głębokości 142 m, który powstał w 2001 r. Woda z ujęcia Józef jest udostępniona również sezonowo w pijalni-altanie, 300 m poniżej pijalni Cechini, nad brzegiem potoku Szczawnik, przy ul. Zazamcze (GPS: 49° 21’ 30,11’’ N; 20° 53’ 19,62’’ E).

    Dzięki niskiej zawartości sodu, a wysokiej zawartości magnezu i wapnia, woda z ujęć Stanisław i Józef zalecana jest dla uzupełnienia niedoborów wyżej wymienionych pierwiastków oraz w profilaktyce nadciśnienia tętniczego. Wody wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowe zalecane są w chronicznych schorzeniach i infekcjach dróg moczowych, działają wspomagająco przy biegunkach oraz w stanach zapalnych przewodu pokarmowego i przy leczeniu antybiotykami.

Materiał : www.muszyna.pl 
Opracował ; Fonomedia Group  dla MTV24.TV

Zapraszamy na  akcję  "MUZYCZNA  ZIMA  2019 "


Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica