„Kędyż Go szukać” czyli Pastorałki z gwiazdami.

"Kędyż Go szukać" czyli Pastorałki z gwiazdami.
Dzisiaj, 2 lutego w Święto Matki Bożej Gromnicznej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wierni wysłuchali koncertu „Kędyż Go szukać” czyli Pastorałki z gwiazdami. Wystąpili Magdalena Piotrowska, Anna Sokołowska, Przemysław Branny i Dariusz Kordek.

Koncert "Kędyż Go szukać" składa się z 20 pastorałek, dawnych i całkiem nowych, które połączyło "poszukiwanie Boga narodzonego w Betlejem i w sobie". Utwory mają nowoczesną oprawę oraz aranżację. Napisane zostały przez Elżbietę Zechter - Spławińską i Andrzeja Waligórskiego, a zaaranżowali je Jerzy Satanowski, Andrzej Zarycki i Mikołaj Blajda.
   W spektaklu wystąpili: Magdalena Piotrowska, aktorka i wokalistka związana m.in. z warszawskimi teatrami: „Roma”, „Rampa”, „Dramatyczny”. Laureatka festiwali, m.in. finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Anna Sokołowska – Alabrudzińska, wokalistka, solistka teatrów muzycznych. Laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych, zdobywczyni Grand Prix Ogólnopolskich spotkań zamkowych „Śpiewajmy Poezje” w Olsztynie.
Przemysław Branny, aktor i wokalista znany z programów TVP "Kabaret Olgi Lipińskiej", "Spotkania z Balladą", "Co nam w duszy gra", i wielu innych. Do najważniejszych wyróżnień należy I nagroda na festiwalu w Opolu. Był solistą słynnych oratoriów m.in. "Tu es Petrus", "Psałterz Wrześniowy". Obecnie związany z krakowskim Teatrze Bagatela.
Dariusz Kordek, aktor znany z niezliczonych ról filmowych i teatralnych m.in." Bitwa Warszawska", "Kroll", "W labiryncie". Laureat wielu nagród "Przeglądu Piosenki Aktorskiej" we Wrocławiu. Obecnie jest solistą Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.
Koncert prowadził Łukasz Lech, aktor estradowy oraz dziennikarz. Znany m.in. z programu TVP "Parafia z Sercem". 
Kierownictwo muzyczne: Mikołaj Blajda. Kierownictwo artystyczne: Łukasz Lech. Produkcja Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica