Czego Bóg od nas oczekuje? Motto Tygodnia o Jedność Chrześcijan

Czego Bóg od nas oczekuje? Motto Tygodnia o Jedność Chrześcijan
W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (25 stycznia) w krynickim kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiono nabożeństwo ekumeniczne. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, w tym - oprócz katolickiego - m.in. grekokatolickiego i prawosławnego.

Modlono się m.in. słowami - "Wielbimy Cię Duchu Święty za dar wzajemnej zależności i solidarności, który stanowi dziedzictwo ludów i Kościołów. Naucz nas cenić więzy jedności, którą się radujemy, gdy prosimy Cię o pozostanie wśród nas. Natchnij nas w drodze do pełnej widzialnej jedności między nami”. Biblijnym mottem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan był tekst zaczerpnięty z Księgi Micheasza: „Czego Bóg od nas oczekuje?” (por. Mi 6, 6-8), a materiały do modlitw ekumenicznych przygotowali chrześcijanie z Indii.
    Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan został zapoczątkowany ponad sto lat temu. Jest cyklicznym świętem ekumenizmu, podczas którego na całym świecie organizowane są konferencje, spotkania, nabożeństwa, a także koncerty i wystawy. 

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica