Dbajmy o pamięć bliskich nie tylko od święta!

Dbajmy o pamięć bliskich nie tylko od święta!
Okres lata, wakacji nie sprzyja o myśleniu nad najbliższymi którzy odeszli już z ziemskiego życia. MTV24.TV poleca artykuł ,jednocześnie przypominamy , pamiętajmy o zmarłych i ich miejscach spoczynku przez cały rok, nie tylko od święta.


Zapal znicz... przez cały rok!

Dbajmy o pamięć bliskich nie tylko od święta!

Żyjemy w coraz szybszym tempie. Każdy dzień wypełnia rodzina, praca, liczne obowiązki. Czasem udaje nam się zatrzymać w biegu i powspominać naszych bliskich, którzy nie mogą już uczestniczyć w ważnych dla nas wydarzeniach, cieszyć się z sukcesów, pocieszyć po porażkach. Nie mogą, bo ich już nie ma... Każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że warto pielęgnować nie tylko wspomnienia o zmarłych osobach z naszej rodziny, lecz także należy dbać o miejsca ich spoczynku. Kłopot w tym, że o pielęgnacji nagrobków i o wizycie na cmentarzu przypominamy sobie czasem dopiero późną jesienią, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Tymczasem okazuje się, że mycie i pielęgnacja pomnika powinno być czynnością systematycznie wykonywaną. Dzięki temu miejsca pochówku naszych bliskich nie będą po kilku sezonach wyglądać na zaniedbane:
- Od strony technicznej systematycznie czyszczenie pozwala utrzymać powierzchnię nagrobka w dobrym stanie. Dlaczego? Różnego typu zabrudzenia atmosferyczne, a także zacieki po kwiatach, zniczach itp. pod wpływem promieni słonecznych powodują poważniejsze uszkodzenie płyty nagrobka, a po takim zaniedbaniu wymagane jest już jej szlifowanie, co wiąże się z wysokimi kosztami. Pamięć i szacunek do zmarłych to nie tylko czyste i zadbane miejsce w Święta. Ci którzy odeszli,wciąż żyją w naszych sercach, więc zasługują na zadbane miejsce pochówku przez cały rok.- przekonuje Maciej Jaworski właściciel firmy PaymentCenter obsługującej sklep www.zapalznicz.eu.
Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób korzysta z usług firmy Zapal Znicz, porządkującej groby. Na taki krok, ze zrozumiałych względów, decydują się przede wszystkim osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju. Coraz więcej ludzi jednak zleca tę usługę, by odciążyć swoich starszych, schorowanych już rodziców, którym zaczyna brakować sił na staranną i systematyczną pielęgnację grobów. Na szczęście, dzięki firmie Zapal Znicz to już nie problem: przedsiębiorstwo realizuje bowiem swoje usługi w większości miast w Polsce. Warto również zaznaczyć, że firma Zapal Znicz posiada infolinię telefoniczną, która w przypadku ludzi starszych jest istotnym elementem współpracy, większość z nich nie korzysta bowiem z internetu.
Dla klientów to nie tylko duże udogodnienie, ale też pewność, że miejsca spoczynku bliskich są pielęgnowane w profesjonalny sposób. To bardzo ważne, gdyż niewłaściwie dobrany środek pielęgnacyjny może zniszczyć pomnik:
- Dobór odpowiedniego środka ma duże znaczenie, liczy się także zabezpieczenie płyty nagrobka po myciu. Samodzielne mycie nagrobków środkami domowego użytku może uszkodzić pomnik, a brak zabezpieczenia płyty po czyszczeniu powoduje że łatwo chłonie ona zanieczyszczenia, które wnikają w strukturę nagrobka. W późniejszym czasie takie zabrudzenia mogą być niemożliwe do usunięcia bez szlifowania.- przekonuje Maciej Jaworski- W każdym mieście znajdziemy firmy które zajmują się sprzątaniem nagrobków, niestety tylko nieliczne z nich zachowują wysokie standardy. Większość ofert czyszczenia nagrobków pochodzi osób prywatnych, które używają do czyszczenia tanich środków chemicznych, nie dostosowanych do czyszczenia nagrobków, co często kończy się ich uszkodzeniem np. zmatowieniem, przebarwieniem itp. Wszyscy wiemy, że postawienie nagrobka jest kosztowne, natomiast wyegzekwowanie zwrotu kosztów naprawy pomnika od tzw sezonowych firm, jest w większości wypadków niemożliwe. Dlatego dodatkowym zabezpieczeniem przyjmowanych u nas zleceń jest ubezpieczenie usług naszej firmy na kwotę 100.000 zł, co daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania.
Zamawiając usługę profesjonalnej firmy takiej jak Zapal Znicz, zyskujemy pewność, że groby naszych bliskich są nie tylko czyste, ale również wypielęgnowane przy pomocy właściwie dobranego preparatu. A wszystko to szybko, dokładnie i niedrogo.
Dzięki temu my, czy nasi schorowani rodzice, którzy do tej pory opiekowali się grobami, możemy spędzić czas na modlitwie i pielęgnować nasze wspomnienia związane ze zmarłymi.


Opraocwał : Music Media Press dla MTV24.TV
Współpraca : I.D.Media


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica