Hej, kolęda, kolęda… Wigilia w ZSP.

Hej, kolęda, kolęda… Wigilia w ZSP.
We czwartek, 17 grudnia do wigilijnego stołu zasiadło obecne i byłe grono pedagogiczne, a także dyrekcja, rodzice oraz młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. św. Jana Pawła II

Uroczystą wieczerzę wigilijną w ZSP uświetnili zaproszeni goście, wśród nich wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. Biesiadowanie stało się również okazją spotkania z delegacją zaprzyjaźnionej szkoły ze słowackich Lipan.
      Jak zwykle przy wigilijnym stole nie zabrakło Małgorzaty Sędzimir, która - wraz z klasami 3tg i 2tg - zadbała, aby nie zabrakło tradycyjnych, wigilijnych potraw, a także Doroty Pacut, czuwającej nad szybką i sprawną obsługą. Serwowano kompot z suszu, barszcz z uszkami, karpia, surówkę z kapusty, pierogi z grzybami, a na deser- piernik. Uroczystość dopełnił koncert młodzieży, którym kierowali ks. Andrzej Faron i Magdalena Czyżykiewicz. Wieczór zakończył wspólno kolędowanie.
****
Wigilia jest dniem poprzedzającym Boże Narodzenie. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „vigilia” i oznacza „czuwanie”. Wigilią nazywana jest też uroczysta wieczerza, do której 24 grudnia zasiada rodzina.

 
Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica