Limanowska Boża Moc. Młodzi - w oczekiwaniu na ŚDM.

Limanowska Boża Moc. Młodzi - w oczekiwaniu na ŚDM.

Ażeby śpiewać, tańczyć, ale przede wszystkim - modlić się. Do Limanowej (17 października) zjechali młodzi z dekanatu, a nawet diecezji. W bazylice Matki Boskiej Bolesnej odbyła się Moc Uwielbienia II.

Wydarzenie rozpoczęto flashmob’em na płycie rynku w Limanowej, następnie jego uczestnicy przeszli ulicami miasta z flagami krajów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. Chórzyści oraz instrumentaliście wykonali hymn ŚDM „Błogosławienie Miłosierni” i „Abba Ojcze”.
    Wieczorem odprawiono Mszę Świętą, a kazanie wygłosił ks. dr Paweł Górski, koordynator przygotowań do ŚDM w Diecezji Tarnowskiej. Tuż po Eucharystii rozpoczął się „Koncert Uwielbienia”, poprowadzony przez ks. Artura Ważnego, artystów oraz uczestników Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych. – „Było to niesamowite wydarzenie zarówno pod względem artystycznym, jaki i przede wszystkim duchowym. – mówi Magdalena Rosiek z Okręgowego Biura Medialnego. – „W ten październikowy wieczór Bazylika limanowska wypełniła się radosnym śpiewem. Pieśni wykonywane były w różnych językach. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć zbliżające się Światowe Dni Młodzieży".

Oprac. Małgorzata Kareńska Foto. Katarzyna Antosz/ Diecezjalne Biuro Medialne

 

 

 

 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Magdalena Rosiek Okręgowe Biuro Medialne

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica