Młodzież krynickiego dekanatu przystąpiła do bierzmowania

Młodzież krynickiego dekanatu przystąpiła do bierzmowania
Młodzież z krynickiego dekanatu przystąpiła wczoraj (7 maja) do sakramentu bierzmowania. Szafarzem był ks. biskup Jan Piotrowski. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy – Zdroju.

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadziła się młodzież, która przystąpiła wczoraj do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Uroczystości przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Obecni byli też księża proboszczowie i kapłani, którzy przygotowywali kandydatów do bierzmowania.
   Bierzmowanie (łać. firmare "umacniać") jest jednym z siedmiu sakramentów w Kościołach katolickich, starokatolickich, prawosławnych. Uroczystość ta odgrywa rolę świadomego wyznania wiary. Innymi nazwami bierzmowania są: sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, umocnienia w wierze oraz dopełnienia. W Kościele katolickim udzielanie tego sakramentu zarezerwowane jest dla biskupów, którzy są jego szafarzami. Ważną osobą uroczystości jest świadek umocnienia wiary bierzmowanego. Kładzie on prawą dłoń na jego prawym ramieniu. Prawo kanoniczne zaleca, aby był nim jeden z chrzestnych.
    W tym roku w diecezji tarnowskiej sakrament bierzmowania udzielany jest od 3 marca do końca maja. Ogółem przyjmie go około 15 tys. młodych ludzi. Młodzież i ich rodzice wspierają misje, a pamiątką bierzmowania są krzyże misyjne.

Małgorzata Kareńska.


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica